Oddział Informacji Naukowej (parter)
ul. ks. Jerzego Popiełuszki 9, 08-110 Siedlce
tel. (+48) 25 643 17 48, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


HAN

Czym jest System HAN?
HAN umożliwia korzystanie z licencjonowanych elektronicznych zasobów BG UPH (e-czasopisma, e-książki) z komputerów spoza sieci uczelnianej. Upraszcza procedury zdalnego dostępu do e-zasobów:

 • nie wymaga instalacji lub konfiguracji dodatkowego oprogramowania na komputerze użytkownika,
 • nie wymaga dodatkowej konfiguracji przeglądarki internetowej.
Kto może skorzystać z usługi zdalnego dostępu poprzez HAN?
Dostęp do e-zasobów spoza sieci uczelnianej mają TYLKO pracownicy, doktoranci oraz studenci UPH i słuchacze studiów podyplomowych posiadający aktywne konto biblioteczne. Osoby nie posiadające konta muszą najpierw zapisać się do Biblioteki i dokonać pełnej jego aktywacji na miejscu w Wypożyczalni. Przy logowaniu należy podać tylko login i hasło do konta bibliotecznego.

Warunki korzystania:
 • Posiadanie aktualnego konta bibliotecznego (bez zaległości) w Bibliotece.
 • W przypadku rozwiązania umowy o pracę z UPH lub ukończenia studiów i podpisania karty obiegowej w Bibliotece Głównej dostęp zostaje anulowany.

Jak korzystać z usługi zdalnego dostępu za pomocą systemu HAN?

Aby skorzystać z dowolnej bazy w domu, należy wybrać link znajdujący się na stronie BG UPH w zakładce E-czasopisma lub E-książki. Przykład: chcesz dostać się do zasobów ProQuest → wybierasz ikonę:

internet Wejście do bazy spoza UPH. Po kliknięciu w ikonę pojawi się okno do logowania, w które należy wpisać login oraz hasło używane w katalogu online.
Co zrobić, jeśli nie możemy się zalogować do systemu HAN?
 • W przypadku problemów z logowaniem należy sprawdzić ważność i stan konta bibliotecznego.
 • W przypadku konieczności prolongaty książek lub uregulowania zobowiązań należy zgłosić się do Wypożyczalni.
Blokada konta bibliotecznego uniemożliwia korzystanie ze zdalnego dostępu. W przypadku problemów z kontem Czytelnika w Wypożyczalni prosimy o kontakt: tel. (+48) 25 643 17 44, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania systemu HAN prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.W przypadku problemów technicznych związanych z systemem HAN prosimy o kontakt pod nr tel. 25 643 17 46 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00).

 

Warunki licencji:

Użytkowanie źródeł elektronicznych, zarówno w dostępie w ramach sieci uczelnianej, jak i zdalnie, wiąże się z przestrzeganiem warunków licencji i praw autorskich. Użytkownicy mogą:

 • przeszukiwać i przeglądać bazy i serwisy,

 • drukować i kopiować wyszukane rekordy, artykuły lub fragmenty tekstów, wyłącznie do celów osobistych, naukowo-badawczych i dydaktycznych.

Zabrania się:

 • automatycznego pobierania tekstów a także pobierania niewytłumaczalnie dużej liczby abstraktów lub artykułów oraz kompletnych zeszytów danego tytułu czasopisma,

 • wykorzystywania skopiowanych danych do jakiejkolwiek wtórnej dystrybucji.

Bazy danych, czasopisma oraz książki elektroniczne - ich zawartość, łącznie z abstraktami chronione są prawem autorskim. Łamanie powyższych ustaleń licencyjnych może zakończyć się zablokowaniem dostępu zarówno dla użytkowników łamiących te ustalenia jak i dla całej Uczelni.

Uwagi:

 • nie wolno udostępniać danych do logowania, nazwy użytkownika i hasła innej osobie,

 • udostępniane zasoby chronione są prawem autorskim. Licencje na korzystanie z zasobów elektronicznych zabraniają tworzenia lokalnych archiwów. Liczba jednorazowo pobieranych materiałów powinna odpowiadać rzeczywistym potrzebom wynikającym z pracy naukowej, naukowo-dydaktycznej. Nadużycia w tym zakresie mogą powodować odłączenie baz oraz przewidzianą prawem odpowiedzialność.