firmy szybkiego wzrostu Firmy szybkiego wzrostu : jak osiągnąć przewidywalny przychód i rekordowe zyski / Aaron Ross, Jason Lemkin

Warszawa : Wydawnictwo Poltext, 2019. ISBN 978-83-7561-991-1

Temat: Planowanie strategiczne

Czy twoja firma rozwija się zgodnie z oczekiwaniami? Być może masz wrażenie. że kolejne szanse pozostają niewykorzystane? Czy potrafiłbyś potroić przychody w ciągu najbliższych trzech lat? Od czego zacząć? Co robić? Jak stać się firmą szybkiego wzrostu? Nie potrzebujesz czarodziejskiej różdżki ani szczęśliwego zrządzenia losu. Książka zawiera receptę na sukces – na dwukrotnie, trzykrotnie, a nawet dziesięciokrotnie szybszy wzrost.

Opis ze strony:
https://www.znak.com.pl/ksiazka/firmy-szybkiego-wzrostu-jak-osiagac-przewidywalny-ross-aaron-lemkin-jason-156803
wyzsza lojalnosc Wyższa lojalność : prawda, kłamstwa i przywództwo / James Comey

Kraków : Insignis, 2019. ISBN 978-83-66071-70-4

Temat: FBI

W swojej bestsellerowej książce James Comey, były dyrektor FBI, opisuje swoje – nieznane dotąd szerszej publiczności – doświadczenia z dwudziestoletniego okresu, gdy piastował różne stanowiska w amerykańskich strukturach władzy. Jednocześnie docieka, na czym polega dobre, etyczne przywództwo i w jaki sposób prowadzi ono do podejmowania właściwych i skutecznych decyzji.

Opis ze strony:
https://www.empik.com/wyzsza-lojalnosc-comey-james,p1222734245,ksiazka-pdna zywienia DNA żywienia : dlaczego twoje geny kochają tradycyjne pożywienie / Catherine Shanahan, Luke Shanahan

Łódź : Galaktyka, 2019. ISBN 978-83-7579-715-2

Temat: DNA (kwas)

DNA żywienia w sposób rzeczowy, praktyczny, zabawny i zajmujący analizuje i odkrywa tajniki dobrego zdrowia, które może stać się udziałem każdego z nas bez względu na to, z jakiej pozycji wyjściowej startujemy. Praca Cate Shanahan prezentuje dowody naukowe budzące realną nadzieję – nauka w służbie natury udowadnia, że nigdy nie jest za późno, by zadać o siebie i swoje dzieci.

Opis ze strony wydawcy:
https://www.galaktyka.com.pl/product,,987.htmlimperium
Imperium małych piekieł : mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen / Joanna Lamparska

Kraków : Znak Horyzont, 2019. ISBN 978-83-240-5756-6

Temat: Gross-Rosen (niemiecki obóz koncentracyjny)

Dotkor Josef Mengele - Anioł śmierci ucieka z Auschwitz. Krąży wzdłuż obecnej polsko-czeskiej granicy, przeprowadzając selekcje w kobiecych obozach należących do Gross-Rosen. W końcu dociera do Sieniawki, małej miejscowości położonej na Dolnym Śląsku. Sieniawka to jeden z podobozów Gross-Rosen, potwornej maszyny śmierci składającej się ze stu podobnych miejsc rozrzuconych na terenach Polski i Czech. Tu dokonano masowej zagłady, niewolniczo wykorzystywano więźniów i przeprowadzano zbrodnicze eksperymenty medyczne.

Opis ze strony wydawcy:
https://www.znak.com.pl/ksiazka/imperium-malych-piekiel-mroczne-tajemnice-obozu-g-joanna-lamparska-146957


sedzia w auchwitz Sędzia w Auschwitz : sędzia SS Konrad Morgen i jego walka z korupcją oraz "nielegalnymi" morderstwami w obozach koncentracyjnych / Kevin Prenger

Zakrzewo : Wydawnictwo Replika, 2018. ISBN 978-83-7674-674-6

Temat: Morgen, Konrad (1909-1982)

Gdzie leży granica pomiędzy sprawiedliwością a obłudą? Badając sprawę pewnej paczki ze złotem, wysłanej przez jednego z techników z obozu koncentracyjnego Auschwitz do żony, Konrad Morgen przekonał się, że tego typu praktyki to codzienność. Przechwycona przesyłka okazała się wierzchołkiem góry lodowej nielegalnego procederu kradzieży, korupcji i przemytu, rozgrywającego się w obozach. Na miejscu, w Auschwitz, Morgen zaobserwował także, iż załoga obozu regularnie dopuszcza się samowolnych zbrodni na więźniach. W cieniu pracujących pełną parą komór gazowych postanowił więc tropić owe „nielegalne” morderstwa.

Opis ze strony:
https://merlin.pl/sedzia-w-auschwitz-sedzia-ss-konrad-morgen-i-jego-walka-z-korupcja-oraz-nielegalnymi-morderstwami-w-obozach-koncentracyjnych-kevin-prenger/8026780/
perska zmyslowosc

Perska zmysłowość / Laila Shukri

Warszawa : Prószyński Media, 2019. ISBN 978-83-8169-075-1

Temat: Arabowie

Szaleńcza miłość nawet za cenę śmierci?

Znana z "Perskiej zazdrości" Joanna, podejrzewając swojego męża, kuwejckiego biznesmena, o kolejną zdradę, pod wpływem impulsu wylatuje na rajską wyspę Bali. W towarzystwie swojej przyjaciółki Angeliki i Jennifer, świeżo upieczonej rozwódki, chce zapomnieć o małżeńskich problemach i wcześniejszych dramatycznych przeżyciach.
Kiedy na jej drodze staje Richard, zniewalająco przystojny Amerykanin, który razem ze swoimi kolegami przyjechał na Bali, aby wesprzeć Jennifer, Joanna zakochuje się w nim niemal od pierwszego wejrzenia.

Opis ze strony wydawcy:
https://ksiegarnia.proszynski.pl/product,77066


pamiec komorkowa Pamięć komórkowa naszego ciała : jak uzdrowić geny i uwolnić się od dziedzicznych chorób, złych doświadczeń oraz wspomnień / Joachim Bauer

Białystok : Vital Gwarancja Zdrowia, 2019. ISBN 978-83-8168-254-1

Temat: Neurobiologia

Otoczenie znacząco oddziałuje na funkcjonowanie organizmu. To, jaki prowadzimy styl życia i w jakich warunkach oraz towarzystwie przebywamy, przekłada się na jakość naszych genów i występowanie chorób.  Według najnowszych badań naukowych autora – neurobiologa i lekarza – masz szansę zmienić swoje genetyczne przeznaczenie nawet jeśli w spadku po przodkach otrzymałeś niezbyt „dobre” geny. Z książki dowiesz się, jak dzięki zmianie stylu życia możesz pozbyć się chorób, również tych genetycznych. Samodzielnie uzdrowisz swoje geny i uwolnisz się od wszelkich dolegliwości, złych doświadczeń oraz traum. Weź zdrowie w swoje ręce!

Opis ze strony:
https://www.empik.com/pamiec-komorkowa-naszego-ciala-jak-uzdrowic-geny-i-uwolnic-sie-od-dziedzicznych-chorob-zlych-doswi-bauer-joachim,p1229511607,ksiazka-p


edukacja osob zdolnych Edukacja osób zdolnych / redakcja naukowa Eugeniusz Piotrowski, Maria Porzucek-Miśkiewicz


Poznań : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, 2019.ISBN 978-83-232-3486-9

Temat: Dziecko zdolne

Książka stanowi przestrzeń poszukiwań badawczych, ukazuje uwarunkowania szkolnego i pozaszkolnego funkcjonowania jednostek zdolnych oraz wybrane koncepcje pracy z uczniem zdolnym w kraju i za granicą. Jest zaproszeniem do dialogu o rozpoznawaniu i wyzwalaniu indywidualnych możliwości, aktywności oraz uwzględnianiu oczekiwań uzdolnionych dzieci i młodzieży. W publikacji oddano obraz środowiska, w jakim funkcjonują uczniowie wyróżniający się pod względem zdolności intelektualnych, wskazując jednocześnie na pilną potrzebę działań na rzecz rozwoju uzdolnionych na wszystkich etapach kształcenia.

Opis ze strony wydawcy:
http://press.amu.edu.pl/pl/component/k2/item/5395-edukacja-os%C3%B3b-zdolnych.html

po kalifacie Po kalifacie : nowa wojna w Syrii / Paweł Pieniążek

Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2019. ISBN 978-83-8049-887-7

Temat: Państwo Islamskie (ISIS)

W marcu 2019 roku, po odbiciu z rąk dżihadystów ich ostatniej enklawy, wioski Baguz na wschodzie kraju, Syryjskie Siły Demokratyczne ogłosiły koniec kalifatu. Przez osiem lat wojny Syryjczycy oglądali coraz to nowe mundury – wojsk syryjskich, kurdyjskich, antyrządowych bojówek, dżihadystów, zagranicznych armii. Bratobójcza wojna domowa przerodziła się w wojnę zastępczą, prowadzoną przez największe potęgi w regionie i na świecie.

Opis ze strony wydawcy:
https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/po-kalifacie

 nowe trendy w doradztwie Nowe trendy w doradztwie personalnym i zawodowym / Izabela Stańczyk

Warszawa : Difin, 2019. ISBN 978-83-8085-927-2

Temat: Poradnictwo zawodowe

Publikacja jest skierowana do szerokiego grona odbiorców: dyrektorów personalnych, HR Business Partnerów, doradców personalnych, doradców zawodowych w różnych strukturach funkcjonowania, studentów kierunków, na których prowadzony jest przedmiot doradztwo personalne i doradztwo zawodowe, czy kierunków związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Stanowi ona również źródło wiedzy dla osób, które zamierzają podjąć zatrudnienie lub zmienić obecne miejsce pracy.

Opis ze strony wydawcy:
https://ksiegarnia.difin.pl/nowe-trendy-w-doradztwie-personalnym-i-zawodowym

 bezpanski Bezpański : ballada o byłym gliniarzu / Jakub Ćwiek, Adam Bigaj

Warszawa : Marginesy, 2018. ISBN 978-83-65973-89-4

Temat: Policjanci

Historia spisana przez Jakuba Ćwieka to zapis przeszło trzydziestoletniej służby policyjnej podinspektora Adama Bigaja (ps. „Księciunio”), w latach 90. kierownika sekcji zabójstw na wrocławskim starym mieście, a następnie wieloletniego naczelnika wydziału kryminalnego posterunku na Rakowcu przez wrocławian zwanym Trójkątem Bermudzkim. To także okazja do opowiedzenia o tym, jak na co dzień wyglądała mundurowa „psia służba”: współpraca szeregowych milicjantów ze Służbą Bezpieczeństwa i z przedstawicielami Kościoła, zabezpieczanie kolejnych papieskich pielgrzymek, walka z przestępczością zorganizowaną, powodzią i dopalaczami. Wielkie, medialne sprawy, o których słyszała cała Polska, są tu pokazane z zupełnie innej perspektywy.

Opis ze strony wydawcy:
https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133182/bezpanski

wojna etyka kultura Wojna, etyka, kultura / redakcja naukowa Cezary Kalita, Stanisław Topolewski

Siedlce : Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny ; Warszawa : Oficyna Wydawnicza Aspra-JR, 2019. ISBN 978-83-7545-945-6, 978-83-7051-944-5

Temat: Wojna

"Wojna etyka kultura" pod redacją dr hab. Cezarego Kality i dr hab. Stanisława Topolewskiego "adresowana jest nie tylko do wąskiego grona specjalistów, badaczy zajmujących się problematyką wojny, pokoju i bezpieczeństwa, ale (...) znajdzie się w kręgu zainteresowania szerszej rzeszy czytelników, dla których losy współczesnego świata nie są obojetne" (fragment recenzji).

Opis ze strony:
https://inob.uph.edu.pl/o-nas/aktualnosci/711-nowe-publikacje-insib

brat bez brata Brat bez brata : dokąd prowadzi Polskę Jarosław Kaczyński / Mariusz Janicki, Wiesław Władyka

Warszawa : Polityka, 2019. ISBN 978-83-64076-91-6

Temat: Kaczyński, Jarosław (1949- )

Analiza polityczna dwóch publicystów tygodnika "Polityka", prowadzona od 2007 roku po dzień dzisiejszy.Jak doszło do tego, że schyłkowa, wydawałoby się, partia, z niedzisiejszym, przywódcą, formacja która sprawiała wrażenie kuriozalnej sekty, stała się mocarnym ugrupowaniem zmieniającym niemal wszystkie reguły państwa?Książka to nie tylko wybór pisanych na bieżąco analiz politycznych, ale i niepublikowana wcześniej całościowa rekonstrukcja panującej w Polsce ideologii państwowej.

Opis ze strony:
https://www.empik.com/brat-bez-brata-dokad-prowadzi-polske-jaroslaw-kaczynski-janicki-mariusz-wladyka-wieslaw,p1234469344,ksiazka-p


serotonina Serotonina / Michel Houellebecq ; przełożyła Beata Geppert

Warszawa : Grupa Wydawnicza Foksal, 2019. ISBN 978-83-280-6639-7

Temat: Agrotechnicy

Okrzyknięta najbardziej rozpaczliwą i mroczną powieścią w dorobku wybitnego pisarza, „Serotonina” to historia czterdziestosześcioletniego Florenta-Claude’a Labrouste’a, który pewnego dnia odkrywa, że partnerka zdradzała go z młodymi mężczyznami podczas filmowanych orgii. Opuszcza ją i całymi dniami snuje się po barach, wygłaszając tyrady na temat związków miłosnych. Bohaterowi udaje się funkcjonować jedynie dzięki regularnemu zażywaniu tabletki Captorix, która powoduje wydzielanie serotoniny, zwanej hormonem szczęścia.

Opis ze strony:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4880729/serotonina


metoda montessori Metoda Montessori od 6 do 12 lat : pomóż swojemu dziecku osiągnąć samodzielność / Charlotte Poussin, Hadrien Roche, Nadia Hamidi

Warszawa : Wydawnictwo RM, 2019. ISBN 978-83-8151-188-9

Temat: Dzieci

Pedagogika Montessori pozwala dyskretnie i z szacunkiem towarzyszyć dziecku w kształtowaniu jego osobowości. Między szóstym a dwunastym rokiem życia dziecko ćwiczy się w sztuce samodzielnego myślenia, buduje swoją tożsamość. Jeśli będziemy mu wtedy umiejętnie asystować, to po osiągnięciu 12 lat, będzie wiedziało, kim jest. Warto skorzystać z tej sprawdzonej metody pedagogicznej i nieustannie wspierać dziecko w stawaniu się szczęśliwym, pewnym siebie, niezależnym, twórczym i otwartym na świat człowiekiem.

Opis ze strony wydawcy:
https://www.rm.com.pl/product-pol-1355-Metoda-Montessori-od-6-do-12-lat.html


zarys chinskiego prawa Zarys chińskiego prawa cywilnego w dobie kodyfikacji / Grzegorz Lebedowicz, Igor Szpotakowski, Bartosz Wiśniewski

Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2019. ISBN 978-83-8180-050-1

Temat: Prawo cywilne

W związku z co-raz bardziej widocznymi chińskimi inwestycjami w Polsce, a także wzmożonymi kontaktami handlowymi pomiędzy polskimi i chińskimi przedsiębiorcami, niniejsza praca jest adresowana nie tylko do badaczy chińskiego prawa oraz kultury, lecz także do praktyków, dla których ta wiedza może okazać się przydatna w kontaktach z Chińczykami.

Opis ze strony wydawcy:
https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4297-zarys-chinskiego-prawa-cywilnego-w-dobie-kodyfikacji.html

arthur conan Arthur Conan Doyle i sprawa morderstwa : prawdziwe śledztwo twórcy Sherlocka Holmesa / Margalit Fox ; przekład Maciej Miłkowski

Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 2019. ISBN 978-83-66381-87-2

Temat: Doyle, Arthur Conan (1859-1930)

Sir Arthur Conan Doyle znany jest głównie jako twórca najsłynniejszego duetu detektywistycznego w historii literatury, czyli postaci Sherlocka Holmesa i doktora Watsona. Niewielu jednak wie, że ten szanowany dżentelmen i pisarz na początku XX wieku wcielił się w detektywa i zajął sprawą morderstwa.W 1908 roku bogata kobieta została zamordowana w swoim domu w Glasgow. Sprawcą uznano Oscara Slatera – żydowskiego imigranta. Pomimo nieoczywistych dowodów świadczących o jego winie, został on osądzony i skazany.

Opis ze strony:
https://www.empik.com/arthur-conan-doyle-na-tropie-zbrodni-fox-margalit,p1229431532,ksiazka-p
pewnosc siebie Pewność siebie i samoświadomość Chin w globalnym zarządzaniu / Jin Nuo i inni

Toruń : Time Marszałek Group, 2019. ISBN 978-83-63791-65-0

Temat: Globalizacja

Pewność siebie i samoświadomość Chin w globalnym zarządzaniu - Nuo Jin i inni

Opis ze strony wydawcy:
https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4293-pewnosc-siebie-i-samoswiadomosc-chin-w-globalnym-zarzadzaniu.html

polska 1939 Polska 1939 : pierwsi przeciwko Hitlerowi / Roger Moorhouse

Kraków : Znak Horyzont, 2019. ISBN 978-83-240-5762-7

Temat: II wojna światowa (1939-1945)

„Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni, nasza przewaga daje nam wszystkie prawa”.
– ostatnie przemówienie Hitlera przed atakiem na Polskę
„Stanęliśmy tedy nie po raz pierwszy w naszych dziejach w obliczu nawałnicy, zalewającej nasz kraj z zachodu i wschodu. (…) Na każdego z was spada dzisiaj obowiązek czuwania nad honorem Naszego Narodu w najcięższych warunkach”.

Opis ze strony wydawcy:
https://www.znak.com.pl/ksiazka/polska-1939-roger-moorhouse-146956

polityka bezpieczenstwa Polityka bezpieczeństwa państw Bałkanów Zachodnich : perspektywy i zagrożenia / Marko Babić

Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2019. ISBN 978-83-8180-027-3

Temat: Bezpieczeństwo narodowe

Prezentowana monografia obejmuje swoim zakresem uwarunkowania historyczne, geopolityczne, ustrojowo-prawne oraz polityczne, a także analizę ich wpływu na politykę bezpieczeństwa poszczególnych państw Bałkanów Zachodnich w latach 2000–2018.

Opis ze strony:
https://www.znak.com.pl/ksiazka/polityka-bezpieczenstwa-panstw-balkanow-zachodnich-marko-babic-157072


piec osob Pięć osób, które spotykamy w niebie / Mitch Albom

Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, 2019. ISBN 978-83-8116-654-6

Temat: Mężczyzna

Eddie jest starszym człowiekiem, który przez niemal całe swoje życie pracował w obsłudze technicznej wesołego miasteczka na brzegu oceanu. Gdy pewnego dnia dochodzi do awarii, Eddie ginie, ratując małą dziewczynkę i dostaje się do nieba. Spotyka tam pięć osób, które w różnych okresach wpłynęły na jego życie. Każda z nich nauczy go jednej rzeczy, która pomoże mu zrozumieć sens jego życia i pogodzić się ze sobą.

Opis ze strony:
https://www.empik.com/piec-osob-ktore-spotkamy-w-niebie-albom-mitch,p1224966468,ksiazka-p

brygada smierci Brygada śmierci : pamiętnik więźnia Sonderkommando 1005 / Leon Weliczker

Warszawa ; Kraków : Mireki, 2019. ISBN 978-83-65902-17-7

Temat: Obóz Janowski we Lwowie (niemiecki obóz koncentracyjny)

Aby trupy się nie zsuwały, kładzie się grubsze trupy na krańcach. Gdy już gotowa jest jedna warstwa, o równej powierzchni, wówczas kładzie się znowu pod sznur szpaltowane drzewo w odstępach półmetrowych i w tym samym kierunku, w którym kładziono trupy. Teraz następuje druga warstwa trupów, ale już ułożonych w kierunku poprzecznym w stosunku do poprzedniej warstwy.

Opis ze strony:
https://www.swiatksiazki.pl/brygada-smierci-pamietnik-wieznia-sonderkommando-1005-6578163-ksiazka.html
narkotyki Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne : zjawisko, zagrożenia, profilaktyka / Mariusz Z. Jędrzejko, Tomasz Białas, współpraca autorska Zbigniew Staśczak

Warszawa : Oficyna wydawnicza ASPRA ; [Milanówek] : Centrum Profilaktyki Społecznej Oficyna Wydawnicza von Velke, 2019. ISBN 978-83-7545-939-5, 978-83-951691-5-1


Temat: Dopalacze (substancje odurzające)
"Pracę tę wyróżnia – od innych prac na temat narkotyków – umiejętne wszczepienie naukowych kwestii w popularny charakter książki, wyjątkowość układu i wizualizacja treści, klarowność i jasność językowa, liczne przykłady praktycznego zastosowania proponowanych rozwiązań oraz profesjonalizm (naukowy i praktyczny) autorów."

Opis ze strony:
https://www.empik.com/narkotyki-i-nowe-substancje-psychoaktywne-jedrzejko-mariusz-bialas-tomasz,p1227703790,ksiazka-p
wyzwania cywilizacyjne Wyzwania cywilizacyjne we współczesnej gospodarce : wybrane aspekty / redakcja naukowa Wojciech Drożdż, Mariola Dźwigoł-Barosz

Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2019. ISBN 978-83-66220-01-0

Temat: Czwarta rewolucja przemysłowa

Wyzwania cywilizacyjne dotyczące współczesnej gospodarki odnaleźć można w literaturze prawniczej, ekonomicznej oraz w naukach o zarządzaniu. Dotyczą one wielu problemów w tym koncentracji. Wielu autorów między innymi S. Smoliński, J. Kortan rozumieją przez nią stan skupienia czynników wytwórczych i samej produkcji w dużych zakładach przemysłowych. A. Przewrocki postrzega ją jako scalenie kapitału przez podmioty gospodarcze w celu umocnienia swojej pozycji na rynku, a J.M. Lichtarski odnosi ją do integracji strukturalnej i dookreśla koncentrację przymiotnikiem "organizacyjna" wskazując, że stanowi ona osiągnięcie formalnie wysokiego stopnia integracji jednostek gospodarczych w płaszczyźnie  organizacyjnej.

Opos ze strony wydawcy:
https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4242-wyzwania-cywilizacyjne-we-wspolczesnej-gospodarce.html
wartosci kobiece Wartości kobiece w biznesie / Monika Różycka

Szczecin : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, 2019. ISBN 978-83-7972-249-5

Temat: Kobieta

Celem książki jest opracowanie koncepcji wartości kobiecych w biznesie, w tym identyfikacja i aprecjacja katalogu współczesnych wartości, które mogą wnosić kobiety do biznesu i na rynek pracy. Warto zwrócić uwagę, że powinno to pomóc przedsiębiorstwom,
szczególnie w sektorze mikro, małych i średnich firm, w lepszym określaniu i wykorzystaniu potencjału kobiet, jak również samym kobietom ze wszystkich grup zawodowych, bez względu na zajmowany szczebel w hierarchii organizacyjnej firmy, aby więcej z nich odnosiło sukcesy w przyszłości.

Opis ze strony:
https://ksiegarnia.pwn.pl/Wartosci-kobiece-w-biznesie,792237093,p.html
folwark komendanta Folwark komendanta : kulisy działania patologicznych systemów w polskiej Policji oczami byłego funkcjonariusza / Norbert Grzegorz Kościesza

Białystok : Wydawnictwo Kobiece, 2019. ISBN 978-83-66338-89-0

Temat: Wyższa Szkoła Policji (Szczytno)

Norbert Kościesza, były policjant z dziesięcioletnim doświadczeniem pracy w białostockiej komendzie, autor książki „Psy prewencji”, po raz kolejny, tym razem jeszcze dosadniej, opisuje policyjną rzeczywistość widzianą „od kuchni”. Zdradza, co dzieje się w instytucji państwowej, której misją jest dbanie o praworządność i bezpieczeństwo.

Opis ze strony:
https://www.empik.com/folwark-komendanta-kulisy-dzialania-patologicznych-systemow-w-polskiej-policji-oczami-bylego-funkcj-kosciesza-norbert-grzegorz,p1231985425,ksiazka-p