Żłobek: opieka i wychowanie - okładka

Żłobek : opieka i wychowanie / redakcja Aneta Jegier

 

Warszawa : Difin, 2021. ISBN 978-83-66491-13-7

 

Temat: Dziecko w wieku poniemowlęcym

Publikacja stanowi ważny głos w toczącej się wciąż dyskusji na temat standardów opieki i wychowania małego dziecka. Zgromadzone tu artykuły mogą być źródłem inspiracji do podejmowania innowacyjnych działań opiekuńczych i wychowawczych w placówkach żłobkowych.

Opis ze strony wydawcy (strona WWW)

Chorwackie powroty - okładka

Chorwackie powroty / Anna Karpińska

 

Warszawa : Prószyński Media, 2021. ISBN 978-83-8234-035-8

 

Temat: Dziadkowie i wnuki

"Chorwackie powroty" to druga część debiutanckiej powieści Anny Karpińskiej "Chorwacka przystań". Po dziesięciu latach autorka wróciła do swojej bohaterki Any, polskiej dziennikarki, która w czasie wojny bałkańskiej pokochała chorwackiego reportera Blaża. Ich drogi się rozeszły, ale po latach zbiegły się losy córki Any - Weroniki, i syna Blaża - Zorana


Opis (strona WWW)

biohacking okładka

 

Biohacking : przewodnik dla zaawansowanych / Karol Wyszomirski

 

Warszawa : Wydawnictwo Zwierciadło, 2021. ISBN 978-83-8132-182-2

 

Temat: Zachowania prozdrowotne

 

Karol Wyszomirski w drugiej książce o biohackingu dzieli się swoją praktyczną wiedzą o tym, jak zmieniać swoje nawyki, by poczuć się i wyglądać lepiej oraz myśleć jaśniej i kreatywnej. Autor przedstawia 116 prostych i praktycznych metod optymalizacji stanu psychofizycznego. Nie ma prostszej ani szybszej metody usprawniającej organizm. Zrób to, co radzi czołowy polski biohaker, a zobaczysz, jak zmieni się jakość twojego życia.

Opis ze strony wydawcy (strona WWW)

zadra okładka

Zadra / Robert Małecki

 

Poznań : Czwarta Strona, 2020. ISBN 978-83-66431-76-8

 

Temat: Bernard Gross (postać fikcyjna)

 

Wraz z głównym bohaterem książki Roberta Małeckiego „Zadra”, Bernardem Grossem, rozwikłaj zagadkę zniknięcia przed szesnastu laty pary studentów. Autor wprowadzi Cię w świat tajemniczych wydarzeń, które rozegrały się wiele lat temu. Teraz policja znajduje kości i ślady wskazujące na zbrodnię. Kto ją popełnił i czy sprawa zaginionych studentów w końcu zostanie rozwikłana?

Opis ze strony wydawcy (strona WWW)

Zadra.okładka

Wiek empatii : jak natura uczy nas życzliwości / Frans de Waal

 

Kraków : Copernicus Center Press, 2021. ISBN 978-83-7886-580-3

 

Temat: Empatia

 

Książka de Waala, jest napisana lekko, zręcznie i z polotem, a w licznych, szczegółowo przytoczonych relacjach z życia naszych najbliższych zwierzęcych krewniaków, z pewnością odnajdziemy samych siebie.
Opis  (strona WWW)

Biohacking - okładka

Ostatnie dni Sylvii Plath : biografia / Carl Rollyson

 

Warszawa : Prószyński i S-ka, 2021. ISBN 978-83-8234-058-7

 

Temat: Plath, Sylvia (1932-1963)

 

"Ostatnie dni Sylvii Plath" opowiadają głównie o ciągu niefortunnych zdarzeń, które położyły się cieniem na siedmiu miesiącach poprzedzających śmierć poetki, kiedy to próbowała odzyskać własne życie pod obstrzałem gróźb i próśb jej męża, Teda Hughesa. Przyjaciele, rodzina i współpracownicy "Hughesa", omamieni jego charyzmą, widzieli w Sylvii zagrażającą mu gorgonę.


Opis ze strony wydawcy (strona WWW)

immunologia okładka

Immunologia : funkcje i zaburzenia układu immunologicznego / Abul K. Abbas, Andrew H. Lichtman, Shiv Pillai

 

Wrocław : Edra Urban & Partner, 2020. ISBN 978-83-65195-03-6

 

Temat: Immunologia

 

Książkę tę napisano, aby wyjść naprzeciw wi­docznym potrzebom zarówno szkół medycznych, jak i studiów przeddyplomowych, a także w celu przedstawienia nowego rozumienia immunologii.

Opis (strona WWW)

lasoterapia okładka

Lasoterapia / Katarzyna Simonienko

 

Bielsko-Biała : Wydawnictwo Dragon, 2021. ISBN 978-83-8172-712-9

 

Temat: Las

 

Co nam daje las? Spokój, wytchnienie, poprawę zdrowia psychicznego – ale nie tylko. Wędrówki po lesie podnoszą naszą odporność, wspomagają leczenie wielu chorób, takich jak astma, alergie czy depresja. A poza tym są powszechnie dostępne i darmowe!

Opis ze strony wydawcy (strona WWW)

afekt

Afekt / Remigiusz Mróz

 

Poznań : Czwarta Strona, 2021. ISBN 978-83-66736-23-8

 

Temat: Joanna Chyłka (postać fikcyjna)

 

W nowej kancelarii prawnej Joannie Chyłce zostaje przydzielona sprawa będąca jej zawodowym koszmarem: ma bronić pedofila. Sytuację komplikuje fakt, że oskarżonym jest brat jednego z najważniejszych polityków w Polsce – kandydata na prezydenta, który przed wyborami przoduje w sondażach. Sprawa skupia na sobie uwagę wszystkich mediów, gdyż jej finał przesądzi nie tylko o losie oskarżonego, ale najprawdopodobniej także o wyniku wyborów.

Opis ze strony wydawcy (strona WWW)

Chów alpak - okładka

Chów alpak / Anna Morales Villavicencio

 

Warszawa : Multico Oficyna Wydawnicza, 2020. ISBN 978-83-7763-476-9

 

Temat: Alpaka (ssak)

 

„Chów alpak” to drugie uaktualnione wydanie praktycznego poradnika dla osób, które planują rozpocząć chów lub hodowlę tych niezwykłych zwierząt. Każdy, kto chce mieć alpaki w swoim gospodarstwie, powinien go przeczytać.W książce autorka opisuje najważniejsze kwestie, na które powinien zwrócić uwagę początkujący hodowca alpak, jak ogólna charakterystyka zwierząt, rasy i ich cechy, rodzaje użytkowania, zachowanie, rozród, żywienie, potrzebne pomieszczenia hodowlane, sposoby pielęgnowania i dbania o zdrowie tych zwierząt.


Opis ze strony wydawcy (strona WWW)

Elżbieta, Filip - okładka

Elżbieta, Filip, Diana i Megan : zmierzch świata Windsorów / Marek Rybarczyk

 

Warszawa : Muza, 2021. ISBN 978-83-287-1584-4

 

Temat: Elżbieta II (królowa Wielkiej Brytanii ; 1926- )

 

Od lat śledzimy dzieje rodziny Windsorów. Choć brytyjską monarchię zna niemal każdy, to większość z nas nie zdaje sobie sprawy z dramatów, jakie przez lata rozgrywały się za bramami Pałacu Buckingham.


Opis ze strony wydawcy (strona WWW)

Zły Żyd - okładka

Zły Żyd / Piotr Smolar

 

Kraków : Wydawnictwo Znak, 2021. ISBN 978-83-240-6160-0

 

Temat: Smolar, Piotr (1974- )

Zły Żyd Piotra Smolara to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości. To historia trzech pokoleń: dziadka Grzegorza – dla wielu bohatera, czujnego Żyda, dla innych żarliwego komunisty, ojca Aleksandra – polskiego intelektualisty i działacza opozycji antykomunistycznej, i wreszcie ich wnuka  i syna Piotra. Wychowanego we Francji Polaka, dziennikarza.

Opis ze strony wydawcy (strona WWW)

Geriatria - okładka

Geriatria : wybrane zagadnienia / pod redakcją Jerzego Gąsowskiego i Karoliny Piotrowicz

 

Kraków : Medycyna Praktyczna, 2020. ISBN 978-83-7430-632-4

 

Temat: Geriatria

Książka, którą oddajemy w ręce lekarzy to kompendium wiedzy dla każdego specjalisty od medycyny rodzinnej po chirurga. Redaktorzy książki wybrali najważniejsze przewlekłe choroby osób dorosłych i dokładnie omówili odrębności postępowania w wieku podeszłym. Druga część książki to natomiast omówienie najważniejszych problemów geriatrycznych, które bardzo często współistnieją z innymi chorobami i wpływają na przebieg choroby osoby w wieku podeszłym.

Opis ze strony wydawcy (strona WWW)

jak budowaliśmy Rosję - okładka

Jak budowaliśmy Rosję : polskie korzenie imperium / Mariusz Świder

 

Warszawa : FRONDA PL, 2021. ISBN 978-83-8079-605-8

 

Temat: Imperium

 

Z Rosjanami nie tylko braliśmy się za bary, toczyliśmy wojny jak równy z równym, a później nie tylko wzniecaliśmy przeciwko nim powstania. To z polskich drukarń pochodziło rosyjskie słowo drukowane przez ponad 120 lat. Polscy inżynierowie budowali mosty kolejowe i tworzyli rosyjską sieć dróg żelaznych. To z polskich fabryk pochodziło 90 proc. stalowych szyn układanych potem w dalekich stepach. Nasi przyrodnicy odkrywali Syberię dla światowej nauki. Byli to fachowcy, którzy wyrośli z polskiego pnia, a przyszło im budować obce mocarstwo.


Opis ze strony (strona WWW)

Agnieszka Osiecka Dzienniki T.6 - okładka

Dzienniki i zapiski. T. 6, 1956-1958 i 1970 / Agnieszka Osiecka

 

Warszawa : Prószyński Media, 2021. ISBN 978-83-8234-069-3

 

Temat: Osiecka, Agnieszka (1936-1997)

 

Dzienniki 1956-1958 to ostatni tom młodzieńczych dzienników i zapisków autobiograficznych jednej z najwybitniejszych polskich poetek Agnieszki Osieckiej. Poznaj jej świat i dowiedz się, z czym musiała się mierzyć ówczesna młodzież.


Opis ze strony wydawcy (strona WWW)

Zielone zarządzanie ludźmi - okładka

Zielone zarządzanie ludźmi : green HRM / Marek Bugdol, Izabela Stańczyk

 

Warszawa : Difin, 2021. ISBN 978-83-66491-34-2

 

Temat: Siła robocza

 

Zielone zarządzanie ludźmi. Green HRM jest opracowaniem oryginalnym i nowatorskim. Na rynku polskim nie istnieje jeszcze tego typu publikacja, a sam temat jest dopiero rozpoznawany. Myśl przewodnia dotyczy rozwiązań prośrodowiskowych w zarządzaniu zasobami ludzkimi.


Opis ze strony wydawcy (strona WWW)
Człowiek w obliczu nieznanego - okładka

Człowiek w obliczu nieznanego : psychiatrzy i pacjenci w dobie pandemii COVID-19 / redakcja naukowa Sławomir Murawiec, Tomasz M. Gondek

 

Toruń : Akapit Wydawnictwo Edukacyjne, 2020. ISBN 978-83-63955-80-9

 

Temat: COVID-19

 

Sytuacja lockdownu jest gigantycznym eksperymentem społecznym, o skutkach którego będziemy przekonywać się w ciągu najbliższych lat. Pandemia jest wstrząsowym korygującym doświadczeniem poznawczym dla jednostek i społeczeństw. Jest też wstrząsem dla wielu gałęzi przemysłu i konstrukcji globalnej wioski.Opis (strona WWW)

Człowiek - natura - postęp - okładka

Człowiek - natura - postęp : dylematy bioetyczne / Bogumił Leszczyński

 

Siedlce : Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, 2021. ISBN 978-83-66541-46-7

 

Temat: Człowiek

 

Nauki przyrodnicze dostarczają argumentów do szerszych rozważań i uogólnień natury etycznej i filozoficznej, ale wyniki ich badań, wdrażane do praktyki, stają się często źródłem sporów o podłożu bioetycznym.(...)Opis ze strony wydawcy (strona WWW)

Antonówki - okładka

Antonówki : kobiety i Czechow / Sylwia Frołow

 

Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2020. ISBN 978-83-8191-022-4

 

Temat: Czechow, Anton (1860-1904)

 

Dokądkolwiek wyjeżdżał, zawsze w pierwszej kolejności odwiedzał trzy miejsca: świątynię, cmentarz i dom publiczny. Lubił prostytutki, lubił aktorki, śpiewaczki, pisarki – a uchodził za pięknego mężczyznę. Chyba żaden inny pisarz nie cieszył się tak powszechnym uwielbieniem kobiet.


Opis ze strony wydawcy (strona WWW)

Awers - okładka

Awers / Adrian Bednarek, Ryszard Ćwrilej, Hanna Greń, Marta Guzowska, Izabela Janiszewska, Robert Małecki, Marta Matyszczak, Małgorzata Rogala, Magda Stachula, Bartosz Szczygielski, Mariusz Zielke, Przemysław Żarski

 

Poznań : Czwarta Strona, 2020. ISBN 978-83-66570-11-5

 

Temat: Zabójstwo

 

„Awers” to brawurowa wyprawa w głąb bezlitosnej miejskiej dżungli. To uważne spojrzenie na otaczający nas świat, w którym nie brak złowieszczych detali. Pełen niewyjaśnionych zbrodni i niesamowitych historii, niemal pulsujących od zawartego w nich zła.


Opis ze strony wydawcy (strona WWW)