ul. ks. Jerzego Popiełuszki 9 (I piętro)
08-110 Siedlce
tel. (+48) 25 643 17 66, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


Pracownicy:
mgr Katarzyna Kopówka

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 10.00 - 18.00
wtorek: 8.00 - 15.30
środa - czwartek: 10.00  -18.00
piątek: 8.00 - 15.30
lipiec-sierpień: NIECZYNNE  • Z Wypożyczalni Międzybibliotecznej Biblioteki Głównej mogą korzystać pracownicy, studenci I, II i III stopnia UPH, sluchacze studiów podyplomowych UPH, którzy posiadają konto w Bibliotece Głównej;
  • Warunkiem przyjęcia zamówienia przez Wypożyczalnię Międzybiblioteczną, jest brak poszukiwanych materiałów w Bibliotece Głównej UPH i w bibliotekach  siedleckich, a w przypadku zamówień zagranicznych, brak poszukiwanych materiałów w bibliotekach na terenie Polski;
  • Jednorazowo Czytelnicy mogą zamówić 5 artykułów z czasopism i 5 książek. Czas realizacji zamówienia wynosi od 1 tyg. do 1 miesiąca. Z zamówionych książek Czytelnik korzysta na miejscu w Czytelni;
  • Zgodnie z Regulaminem Wypożyczalni Międzybibliotecznej, zamówienie Czytelnika musi zostać złożone  na właściwym  formularzu, zawierającym  dane  bibliograficzne  poszukiwanej   pozycji  oraz  podstawowe  informacje umożliwiające kontakt z Czytelnikiem. 

Druki zamówienia należy wypełnić elektronicznie używając poniższych formularzy, następnie przesłać on-line. Druki wypełnione ręcznie nie będą przyjmowane do realizacji.

Formularze zamówień

Formularze na zamówienia międzybiblioteczne dla pracowników/studentów UPH:

Formularze na zamówienia międzybiblioteczne dla bibliotek/instytucji spoza UPH:

Zamówienia krajowe

Usługi Wypożyczalni Międzybibliotecznej są bezpłatne z wyjątkiem opłat, których wymaga biblioteka wysyłająca. Ewentualny koszt zamówienia ponosi Czytelnik.

Zamówienia zagraniczne

Możliwe są w przypadku braku poszukiwanej pozycji w bibliotekach polskich. Koszt wypożyczenia i sposób zapłaty określa biblioteka wypożyczająca. Powszechnie przyjętą formą rozliczeń w międzynarodowych wypożyczeniach międzybibliotecznych jest dokonywanie płatności w voucherach IFLA:
  • 1  Voucher = 56,11 zł (brutto)
Koszt zamówienia 1 woluminu to 1-2 vouchery.

logo AcademicaCyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. Stanowiska z dostępem do wypożyczalni Academica znajdują się na I piętrze w Czytelni z kolekcją filologiczno-historyczną.

 


 

Regulamin Cyfrowej Wypożyczalni Międzybibliotecznej Academica

Regulamin użytkownika Academica

Podręcznik Czytelnika CWPN Academica

Academica na YouTube (strona www)