Oddział Informacji Naukowej (parter)
ul. ks. Jerzego Popiełuszki 9, 08-110 Siedlce
tel. (+48) 25 643 17 48, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


OPEN VPN


  • Virtual Private Network (VPN) pozwala na korzystanie z elektronicznych zasobów Biblioteki Głównej UPH (baz danych, e-czasopism, e-książek) z komputerów domowych.System VPN pozwala na zdalny dostęp do następujących zasobów: FTF, EBSCO, ProQuest, ScienceDirect / ICM, Science Direct (na serwerze wydawcy), Springer / ICM, Scopus, SpringerLink (na serwerze wydawcy), Web of Science / ICM, Wiley-Blackwell, NATURE, SCIENCE.
  • Użytkownikami uprawnionymi do korzystania z zasobów Biblioteki poprzez usługę VPN są wyłącznie osoby związane z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, tj.: pracownicy UPH w okresie zatrudnienia w Uczelni oraz studenci i doktoranci posiadający konto w usłudze LDAP (konto logowania do Internetu). Jest to konto, z którego korzystają wszyscy, którzy logują się w obrębie Uczelni. W przypadku studentów jest to również to samo konto, z którego korzystają, by logować się do systemu USOS.
  • Wszyscy uprawnieni użytkownicy zainteresowani dostępem do baz, poza siecią internetową UPH, proszeni są o zgłaszanie się do Oddziału Informacji Naukowej BG, w celu rejestracji i pobrania niezbędnego oprogramowania. Należy przynieść ze sobą PenDrive lub płytę CD.
  • W razie problemów technicznych prosimy o kontakt z p. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pocztą elektroniczną lub telefonicznie: 25 643 17 41.

Uwagi:
  • nie wolno udostępniać danych do logowania, nazwy użytkownika i hasła innej osobie,
  • udostępniane zasoby chronione są prawem autorskim. Licencje na korzystanie z zasobów elektronicznych zabraniają tworzenia lokalnych archiwów. Liczba jednorazowo pobieranych materiałów powinna odpowiadać rzeczywistym potrzebom wynikającym z pracy naukowej, naukowo-dydaktycznej. Nadużycia w tym zakresie mogą powodować odłączenie baz oraz przewidzianą prawem odpowiedzialność.