Okładka książki

Aspekty duchowe w tle psychoterapii / Anna Ostaszewska

Warszawa : Difin Sp. z o.o , 2023

Temat : Psychoterapia

ISBN 978-83-8270-152-4

W książce autorka przedstawia aspekty duchowości/religijności chrześcijańskiej związane z psychoterapią. Ukazuje miejsce doświadczenia duchowego człowieka w procesie rozwoju psychologicznego, co może być pomocne w rozumieniu i integracji kontekstu psychologicznego i duchowego życia.


Opis ze strony wydawcy: strona www

 
okładka książki

Bardzo niesamowita medycyna : przerażająco prawdziwa historia grzebania w ludzkim ciele / Adam Kay

Kraków : Insignis , 2022

Temat : Ciało ludzkie

ISBN 978-83-67323-24-6

Dawno, dawno temu… było całkiem zabawnie, o ile ktoś lubił nosić kolczugę albo ścinać ludziom głowy. Istniał tylko jeden malutki problem – lekarze nie mieli bladego pojęcia, w jaki sposób funkcjonuje ludzkie ciało. Dlatego w przeszłości usta płukano moczem, fryzjerzy odcinali swoim klientom kończyny, a ludziom płacono za puszczanie bąków (niestety, ta oferta już nie jest aktualna). Zatkaj więc nos klamerką (bo zapachy, na które się natkniesz, mogą cię zwalić z nóg) i zacznij odkrywać przerażająco prawdziwą historię grzebania w ludzkim ciele. Oto… „Bardzo niesamowita medycyna”


Opis ze strony wydawcy: strona www

 
Okładka książki

Dziady i dybuki : opowieść dygresyjna / Jarosław Kurski

Warszawa : Agora , 2022

Temat : Dziennikarze

ISBN 978-83-268-3997-9

Legendę łatwo przyswoić, z prawdą żyć na ogół trudniej

Jarosław Kurski przez lata rekonstruował prawdę o swojej rodzinie, celowo wypieraną, przeinaczaną i pomijaną przez innych, w tym przez jego ukochaną matkę. Efektem zdumiewającego, pełnego zawirowań śledztwa historycznego są dzieje rodu rozsianego od Ukrainy po Brazylię i od Wielkiej Brytanii po Australię, z miejscem urodzenia autora – Gdańskiem, w samym sercu.


Opis ze strony wydawcy : strona www

 
okładka książki

Prewencja ryzyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży : skąd mieliśmy wiedzieć ? / Agata Rudnik

Warszawa : Difin , 2022

Temat : Kryzys psychiczny

ISBN 978-83-8270-144-9

Rozmawiając z bliskimi osób, które podjęły próbę samobójczą, nieraz można usłyszeć: "Skąd mieliśmy wiedzieć?". Co powinno nas niepokoić? Jakie są pierwsze oznaki tego, że dziecko przeżywa kryzys? Jak pomóc i gdzie szukać pomocy? W książce znajdziemy m.in. informacje dotyczące tego, jak aktywnie reagować i wspierać osobę w kryzysie oraz jak wygląda pomoc specjalistów. Dodatkowo uwzględnione zostały najnowsze wyzwania, z jakimi przychodzi nam się mierzyć, takie jak m.in. hejt w sieci, "rzeczywistość" mediów społecznościowych, świat w/po pandemii. Obserwujmy, słuchajmy, pytajmy..., aby WIEDZIEĆ.


Opis ze strony wydawcy: strona www

 
Okładka książki

Reżim ciszy : wojna o Ukrainę / Marek Sygacz

Katowice : Post Factum , 2022

Temat: Agresja rosyjska na Ukrainę (2022)

ISBN 978-83-8230-457-2

Ta wojna nie zaczęła się 24 lutego 2022 roku. Trwała już od co najmniej ośmiu lat i była kroczącym procesem skrupulatnie przygotowywanym przez Rosję Władimira Putina.
Kreml zaatakował, kiedy miał pewność, że tak zwany Zachód oswoił się z ukraińskimi demonami i przestał zwracać uwagę na konflikt na wschodzie kraju. Jako reporter obserwowałem aneksję Krymu a potem wydarzenia na Donbasie w różnych aspektach, po obu stronach frontu. Teraz chcę o tym opowiedzieć historiami ludzi i obrazami, które zostały mi w głowie.


Opis ze strony wydawcy : strona www

 
okładka książki

Konsumpcja w czasach pandemii : jak kryzys spowodowany pandemią COVID-19 zmienił zachowania konsumentów? / Paweł Chlipała, Agnieszka Żbikowska

Warszawa : Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, 2022

Temat: COVID-19

ISBN 978-83-208-2506-0

Monografia jest metodyczno-empirycznym studium zachowań konsumentów w warunkach pandemii COVID-19. Zawiera:

  • rozważania na temat zmian zachowań konsumentów w kryzysie,
  • dyskusje w kwestii podejść metodycznych do badań zachowań konsumentów w sytuacjach kryzysowych,
  • przegląd i wyniki badań zmian zachowań konsumentów w czasach pandemii oraz próbę określenia przyszłych trendów.

Opis ze strony wydawcy : strona www

 
okładka książki

Smak trucizny / Neil Bradbury

Poznań : Dom Wydawniczy Rebis , 2022

Temat: Trucizny

ISBN 978-83-8188-578-2

Błyskotliwie łącząc tematy nauki i zbrodni, Smak trucizny ujawnia, jak jedenaście znanych substancji wpływa na organizm człowieka – na kanwie morderstw, w których ich użyto.
Łącząc elementy historii medycyny oraz opisów rzeczywistych przestępstw, Neil Bradbury zgłębia tę metodę zabijania. Obok informacji o prawdziwych zabójcach i ich zbrodniach – tych osławionych, tych zapomnianych i tych wciąż nierozwiązanych – pojawiają się równie intrygujące dzieje samych trucizn: jedenastu cząsteczek śmierci, które niszcząc ciało człowieka, paradoksalnie pokazały nam, jak funkcjonuje nasz organizm.


Opis ze strony wydawcy : strona www

 
Okładka książki

Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp / Aleksandra Górska, Agnieszka Graboś, Daria Kozar, Renata Prejsnar-Wiśniewska, Elżbieta Sadlik

Poznań : Centrum Rozwoju Edukacji Edicon , 2017

Wydanie II

Temat: Kosmetyczki i kosmetycy

ISBN 978-83-946506-2-9

E-booki

Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp to praca zbiorowa skierowana głównie do słuchaczy kierunku technik usług kosmetycznych. Tytuł publikacji Wydawnictwa Centrum Rozwoju Edukacji EDICON odwołuje się do nazwy kwalifikacji A.62, a jej zakres tematyczny został opracowany w oparciu o wymagania egzaminu zawodowego.

Autorki książki, w większości egzaminatorki OKE, dysponując wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu kosmetyki i kosmetologii, opisały poszczególne zabiegi na ciało, dłonie i stopy, uwzględniając właściwą kolejność ich wykonywania, wskazania i przeciwwskazania, a także niezbędne narzędzia i środki. Każdy z rozdziałów został poprzedzony wprowadzeniem do tematu opartym na wiadomościach z obszaru dermatologii, podologii czy fizjoterapii. Uzupełnieniem opisu czynności podejmowanych w gabinecie kosmetycznym są fragmenty dotyczące pielęgnacji w warunkach domowych. Szeroki kontekst w ujęciu poszczególnych zagadnień sprawia, że książka ma szansę zainteresować większe grono odbiorców.

Opis ze strony wydawcy : strona www

 
Okładka książki

Algorytmy w Pythonie : techniki programowania dla praktyków / Piotr Wróblewski

Gliwice : Helion S.A ,2022

Temat : Python (język programowania)

ISBN 978-83-283-9368-4

Podręcznik jest przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy poszukują prostego i praktycznego samouczka. Z powodzeniem jednak skorzystają z niego również osoby chcące się znaleźć na wyższym - bardziej świadomym - poziomie programowania, na którym pisanie kodu nie odbywa się już metodą prób i błędów.
Konwencja przyjęta przez autora opiera się na zasadzie "minimum teorii, maksimum praktyki". Pracę z podręcznikiem ułatwiają liczne zadania, definicje, listingi, uwagi, rysunki, tabele i ostrzeżenia; nie brak tu także humoru. Porady dotyczące instalacji i korzystania ze środowiska Pythona pozwalają szybko przejść od teorii do praktyki. Podane kody źródłowe programów zaś są gotowe do uruchomienia i zostały przetestowane w najnowszej edycji Pythona działającego pod kontrolą systemów operacyjnych Windows, macOS i Linux.

Opis ze strony wydawcy: strona www

 
Okładka książki

Content marketing : od strategii do efektów / Justyna Bakalarska-Stankiewicz

Gliwice : Helion , 2023

Temat: Marketing cyfrowy

ISBN 978-83-8322-366-7

Wiek XXI to epoka informacji. A może raczej: nadmiaru informacji. Internet w coraz mniejszym stopniu jest źródłem cennej wiedzy, przypomina raczej śmietnik przepełniony fake newsami i milionami bodźców oddziałujących na odbiorców w każdej sekundzie. Do tego stanu rzeczy przyczyniają się także marketerzy, którzy w obliczu ślepoty bannerowej czy też programów do blokowania reklam szukają coraz skuteczniejszych metod przykucia uwagi odbiorcy. Nie jest to łatwe. Według niektórych źródeł średni czas koncentracji internautów w ostatnich latach spadł do 8 sekund - to podobno tyle, ile trwa utrzymanie uwagi przez złotą rybkę. Dlatego sposobem na zwiększenie zainteresowania internetowych "złotych rybek" miał być content marketing, czyli marketing treści. Jednak ten modny trend, realizowany w niewłaściwy sposób, wcale nie prowadzi do osiągnięcia zadowalających efektów. Zamiast tego powoduje jeszcze większy chaos komunikacyjny. Jak temu zaradzić? Tu z pomocą przychodzi Justyna Bakalarska-Stankiewicz.


Opis ze strony wydawcy : strona www

 
Okładka książki

Wiatrołomy / Robert Małecki

Kraków : Wydawnictwo Literackie , 2022

Temat : Policjanci

ISBN 978-83-08-07679-8

Nic tak nie łamie życia jak dążenie do prawdy. Pierwszy tom nowej serii kryminalnej Roberta Małeckiego.
Zbrodnia doskonała nie istnieje. Przestępcę, który sądzi, że uniknął kary, w każdej chwili może dosięgnąć sprawiedliwość. Policjanci z bydgoskiego Archiwum X mają bowiem jeden cel – odkryć prawdę i ukarać winnych.
Grudziądz. Początek lat dziewięćdziesiątych. W rodzinie Witbergów pojawia się wymarzony syn, ale sielanka trwa krótko. Niebezpieczni i bezkarni gangsterzy porywają z domu dwumiesięcznego Filipa. Zdruzgotani rodzice zrobią wszystko, by odzyskać dziecko. Policja drepcze w miejscu, a tropy prowadzą donikąd.
W sprawie pojawiają się kolejni podejrzani, ale śledczym nie udaje się odnaleźć chłopca.
Trzy dekady później komisarz Maria Herman przechodzi osobiste piekło, próbując uwolnić się od podstępnego nałogu. Jej zawodowym partnerem zostaje Olgierd Borewicz, który boleśnie mierzy się z konsekwencjami błędnych decyzji z przeszłości. Wspólnie wyruszają do Grudziądza, by rozwikłać tajemnicę porwania dziecka Witbergów. Jeszcze nie wiedzą, że droga do prawdy doprowadzi ich na krawędź otchłani.


Opis ze strony wydawcy: strona www

 
narracja w diagnozie

Wprowadzenie do metodologii historii / redakcja naukowa: Ewa Domańska i Jan Pomorski

Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN , 2022

Temat: Historia

ISBN 978-83-01-22314-4

„Wprowadzenie do metodologii historii” jest pierwszym od lat na polskim rynku wydawniczym podręcznikiem akademickim, adresowanym do studentów historii i pokrewnych kierunków studiów humanistycznych, którzy zainteresowani są problematyką teorii i metodologii historii oraz nowymi tendencjami w badaniach historycznych i sposobami ich uprawiania. Zadaniem podręcznika jest przystępne zaprezentowanie wybranych zagadnień związanych z metodologicznymi aspektami wiedzy historycznej. Ma on przede wszystkim pokazać w praktyce, jak ważną rolę odgrywa refleksja metodologiczna w rozumieniu historii jako dziedziny wiedzy i w realizowaniu jej społecznych funkcji oraz jak nieodzowna jest pomoc metodologii w zapewnieniu historii statusu wiedzy naukowej, prowadzeniu profesjonalnych badań oraz w pisaniu logicznie skonstruowanych i krytycznych tekstów akademickich.


Opis ze strony wydawcy : strona www

 
listy

W pułapce piękna : "uzależnienia" związane z modyfikacją ciała / Robert Modrzyński, Anna Mańkowska

Warszawa : Difin , 2022

Temat : Uzależnienia behawioralne

ISBN 978-83-8270-109-8

Przez ostatnie kilkadziesiąt lat kanon piękna wciąż ulegał zmianom. Żyjemy w kulturze, która stawia nas przed dylematem, czy piękno jest osobiste czy też uniwersalne? Wygląd jest częścią człowieka i każdy, kreując siebie, stara się w jakimś stopniu dostosować do obecnych kanonów piękna, często decydując się na konkretne, trwałe modyfikacje ciała. Dążenie do piękna w ten sposób z czasem może przynieść odwrotne do pożądanych skutki. To, co miało ozdabiać, wyrażać, zachwycać budzi przerażenie. To, co miało służyć zdrowiu, wzmacniać – szkodzi.
Książka porządkuje wiedzę na temat nałogowych zachowań związanych z modyfikacją ciała.


Opis ze strony wydawcy : strona www

 
mistyfikacja

O rozwoju mowy dziecka : dwa studia / Józef Porayski-Pomsta

Wydanie II przejrzane i uzupełnione

Warszawa : Dom Wydawniczy Elipsa , 2022

Temat : Język dziecka

ISBN 978-83-8017-458-0

Opracowanie składa się z dwóch powiązanych ze sobą merytorycznie studiów o charakterze przeglądowym: Studium I Badania nad mową dziecka. Przegląd kierunków i teorii badań nad mową dziecka przedstawia stan, historię oraz główne kierunki badań na tle kierunków głównie lingwistycznych; Studium II Zagadnienie normy rozwojowej werbalnej. Problemy periodyzacji rozwoju mowy z kolei stanowi przegląd polskich badań nad mową dziecka. Znajdują się w nim m.in. przykładowo zinterpretowane przez autora opracowania wyniki badań nad wybranymi aspektami akwizycji systemu językowego dzieci polskich przedstawionych w wybranych pracach wybitnych polskich autorów oraz propozycja autorska nowej periodyzacji rozwoju mowy dziecka. W przeglądzie tym Autor starał się oddać główne kierunki i tendencje rozwojowe badań nad mową dziecka.


Opis ze strony wydawcy : strona www

 
polscy pisarze

Sprawa Ignacego Kaczmarka : studium przypadku niemieckiego zabójstwa sądowego z 1944 r. oraz rozliczeń z okupacją niemiecką / Konrad Graczyk

Warszawa : Instytut Pamięci Narodowej , 2022

Temat : Ofiary prześladowań

ISBN 78-83-8229-573-3

Sprawa Ignacego Kaczmarka to publikacja poświęcona jednej z wielu spraw karnych rozpoznawanych przez sądownictwo niemieckie podczas II wojny światowej. W czerwcu 1944 r. w Katowicach w sprawie tej doszło do skazania na karę śmierci gorącego patrioty polskiego, uznanego za winnego poważnego przestępstwa politycznego, polegającego na rozkładowym oddziaływaniu na siły zbrojne.


Opis ze strony wydawcy: strona www

 
taterniczki

Wojna i pokój / Grzegorz W. Kołodko

Warszawa : PWN , 2022

Temat : Agresja rosyjska na Ukrainę (2022)

ISBN 978-83-01-22590-2

Tymi problemami żyje teraz cały świat!

Od miesięcy z niepokojem śledzimy wiadomości. Wojna w Ukrainie, wyścig zbrojeń, kryzys gospodarczy i energetyczny, długofalowe skutki pandemii i napięte nastroje społeczne. Żyjemy w burzliwych czasach, pełnych niepewności o to, co będzie jutro.
Czasem wręcz trudno odnaleźć się w gąszczu informacji i komentarzy.
Tu z pomocą przychodzi prof. Grzegorz W. Kołodko. W swojej najnowszej książce „Wojna i pokój” tłumaczy zawiłości geopolityki i jej wpływu na ekonomię. Jest to pierwsza taka ekspercka analiza czasów wojny w Ukrainie.
Autor – uznany ekonomista i nieulegający modom humanista, nie boi się stawiać niepopularnych, wręcz kontrowersyjnych tez. Co sprawia, że nie pozostaniesz obojętny po przeczytaniu tej książki.


Opis ze strony wydawcy: strona www

 
sklep

Psychoedukacja w terapii uzależnienia od alkoholu : komunikacja i motywacja : scenariusze zajęć. Cz. 2 / Robert Modrzyński, Anna Mańkowska

Warszawa : Difin , 2023

Temat: Alkoholizm

ISBN 978-83-8270-110-4

Książka to zbiór praktycznych scenariuszy zajęć oraz treści psychoedukacyjnych, które krok po kroku przeprowadzą terapeutę przez cykl kluczowych tematów z zakresu terapii uzależnienia od alkoholu. Przystępny język, sytuacje z życia codziennego oraz przykłady rozmów terapeutycznych w prosty sposób wprowadzają pacjenta w świat komunikacji i motywacji. Na końcu książki znajduje się obszerny zbiór załączników i streszczeń poszczególnych edukacji, które mogą być wykorzystane jako arkusze w trakcie prowadzonych zajęć.

Opis ze strony wydawcy: strona www

 
tragedia na przeleczy

Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej : komentarz / Paweł Łabuz, Mariusz Michalski

Warszawa : Difin , 2023

Temat : Broń palna

ISBN 978-83-8085-999-9

Publikacja przedstawia szczegółowy komentarz do Ustawy z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej (Dz. U. 2019, poz. 15. Tekst jednolity). Autorzy gruntownie omówili w niej wszystkie zawarte unormowania z interpretacyjnym opracowaniem wraz z istniejącym orzecznictwem. Skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, począwszy od funkcjonariuszy służb mundurowych, przez inne osoby zajmujące się zawodowo ochroną bezpieczeństwa i porządku publicznego, po środowiska akademickie .


Opis ze strony wydawcy: strona www

 
trychologia kosmetyczna

Dietetyka i kosmetologia a zdrowy styl życia / redakcja naukowa Beata Mydłowska

Warszawa : Wydawnictwo DiG , 2022

Temat : Zdrowy styl życia

ISBN 978-83-286-0208-3


Recenzowana monografia stanowi rzetelne źródło wiedzy i popularyzacji badań, prowadzonych przez autorów poszczególnych artykułów w różnych obszarach związanych z promocją zdrowia. Monografia może stanowić lekturę uzupełniającą dla każdego badacza zajmującego się promocją zdrowia i zdrowego stylu życia, w tym dla studentów kierunków kosmetologii i dietetyki. Publikacja stanowi tym samym cenne uzupełnienie podobnych pozycji ukazujących się na polskim rynku wydawniczym.

Opis ze strony wydawcy: strona www

 
zagraniczne obiekty

Dzieciństwo do poprawki : uwolnij się od cienia rodziców, energetycznych wampirów / Sylwia Sitkowska

Gliwice : Sensus , 2021

Temat : Autopsychoterapia

ISBN 978-83-283-6255-0

To, jakimi jesteśmy dorosłymi, w ogromnym stopniu zależy od tego, jakimi byliśmy dziećmi i jak wyglądało nasze dzieciństwo. To, co w nas dobre, co nas motywuje, napędza i stanowi o naszej sile, ale też często to, co nas blokuje, co nam przeszkadza, podcina skrzydła - oto bagaż, jakim obdarowują nas rodzice i najbliższe otoczenie w okresie dorastania. Także dzieciństwo, które wspominamy jako szczęśliwe, mogło pozostawić w nas przekonania negatywnie oddziałujące na funkcjonowanie w dorosłości - o czym być może nawet nie wiemy! Przekonania te mogą mocno wpływać na nasze życie, decyzje, zachowania.


Opis ze strony wydawcy: strona www

 
Design

Nowojorczycy : miasto i ludzie / Craig Taylor

Kraków : Znak Litera Nova , 2022

Temat : Nowy Jork (Stany Zjednoczone)

ISBN 978-83-240-8395-4

 

Hymn na cześć Nowego Jorku – poznaj miasto, które nigdy nie śpi. Niezwykła opowieść o najbardziej fascynującej metropolii świata z perspektywy jej mieszkańców.

Craig Taylor przez sześć lat poznawał Nowy Jork z perspektywy lokalnych społeczności. Spośród setek rozmów i historii tak różnorodnych, jak sami nowojorczycy, wybrał ponad siedemdziesiąt, które ostatecznie stworzyły ten nadzwyczajny portret Wielkiego Jabłka.
Tętniąca życiem, pełna emocji i wielkomiejskiego zgiełku opowieść utkana z historii mieszkańców Nowego Jorku.


Opis ze strony wydawcy:  strona www