Okładka książki

Bywalec zieleni : Bolesław Leśmian / Piotr Łopuszański

Warszawa : Wydawnictwo Iskry ,2021

Temat :Poeci polscy
ISBN 978-83-244-1087-3

„Bywalec zieleni” to książka o życiu jednego z największych polskich poetów, Bolesława Leśmiana. Autor przedstawia korzenie rodzinne i wiele nieznanych faktów, ciekawych dokumentów, przytacza dużo nowych informacji. Biografia została napisana na podstawie najnowszego stanu wiedzy.


Opis ze strony wydawcy (strona www)

okładka książki

Wiedza o kosmetykach : podstawy / Jacek Arct, Katarzyna Pytkowska

Wrocław : Edra Urban & Partner ,2021

Temat: Kosmetyki

ISBN 978-83-66548-93-0

Wiedza o kosmetykach jest monograficznym opracowaniem, omawiającym podstawy chemii kosmetycznej oraz wybrane zagadnienia recepturowania i obrotu kosmetykami. W pierwszym tomie omówiono główne grupy surowców kosmetycznych, aspekty prawne i ekonomiczne obrotu, w tym międzynarodowego, podstawy fizykochemii form kosmetyków oraz podstawowe grupy kosmetyków myjących.


Opis ze strony wydawcy (strona www)

Okładka książki

Wykorzystanie beaconów w komunikacji marketingowej / Maria Bajak

Warszawa : Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne , 2021

Temat: Komunikacja marketingowa

ISBN 978-83-208-2463-6


Książka przedstawia beacony jako technologię z obszaru internetu rzeczy w kontekście ich wykorzystania w komunikacji marketingowej. Stanowi wprowadzenie do dalszej dyskusji na temat znaczenia technologii cyfrowych w biznesie oraz możliwości ich wykorzystania do kształtowania relacji z konsumentem

Opis ze strony wydawcy (strona www)

okładka książki

Cztery wymiary integracji / Tomasz Grzegorz Grosse

Warszawa : Wydawnictwo Sejmowe , 2021

Temat:Integracja europejska

ISBN 978-83-7666-696-9

Celem monografii jest ukazanie czterech wymiarów integracji europejskiej, to znaczy czynników, które w ogromnym stopniu wywierają wpływ na procesy integracyjne i dezintegracyjne w Europie, uwypuklając zachodzące między nimi związki. Nie były one dotychczas w należyty sposób ujmowane w literaturze poświęconej studiom europejskim, a przede wszystkim nie zawsze są analizowane łącznie. Wśród prezentowanych wymiarów znajduje się geopolityka, demokracja, przywództwo polityczne, wreszcie rola historii.


Opis ze strony wydawcy (strona www)

Okładka książki

Dowód poszlakowy : zakres i metody budowy na przykładzie spraw o zabójstwo / Aleksandra Komar-Nalepa

Warszawa : Wydawnictwo C. H. Beck , 2021

Temat:Prawo i wymiar sprawiedliwości

ISBN 978-83-8235-559-8

Publikacja zwraca uwagę na konieczność zachowania szczególnego trybu budowy dowodu poszlakowego, w tym przede wszystkim w sprawach o zabójstwo. Praca przedstawia podstawowe zagadnienia związane z budową dowodu poszlakowego, procesem poszlakowym o zabójstwo oraz wyniki badań aktowych, z których płynie niepokojący wniosek, że sądy często nie dostrzegają konieczności skrupulatnej budowy dowodu poszlakowego w odniesieniu do strony podmiotowej czynu, wykorzystując pojedyncze poszlaki jako samodzielne dowody winy oskarżonego.


Opis ze strony wydawcy (strona www)

okładka książki

Organizacje pożytku publicznego : pomiar efektywności i ocena struktury finansowania / Maria Cichoń-Sosnowska, Konrad Grabiński, Katarzyna Matys, Paweł Zieniuk

Warszawa : CeDeWu ,2021

Temat: Instytucje nonprofit

ISBN 978-83-8102-492-1


Autorzy przedstawiają wyniki przykładowych badań empirycznych, których celem jest określenie czynników wpływających na efektywność organizacji pożytku publicznego w Polsce. Badania zostały przeprowadzone na próbie losowo wybranych fundacji i stowarzyszeń. Monografia jest rezultatem badań naukowych realizowanych w Katedrze Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w ramach projektu „Współczesne problemy rachunkowości i zarządzania finansami w organizacjach pożytku publicznego".

Opis ze strony wydawcy (strona www)

okładka książki

Pan Pióro / Andrzej Krauze

Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy : Zachęta - Narodowa Galeria , 2020

Temat: Rysunek polski

ISBN 978-83-8196-030-4

Andrzej Krauze, wybitny polski rysownik, który od blisko czterdziestu lat mieszka i tworzy w Londynie, to artysta zdumiewający i zachwycający różnorodnością form, rozległością inspiracji oraz niezależnością i ponadczasowością tworzonych dzieł. Książka Pan Pióro, nie będąc ani retrospektywą, ani pełną monografią, stanowi zaproszenie do niezwykłego świata Andrzeja Krauzego, w którym mieszkają pospołu rysunki z autobiograficznego cyklu Pan Pióro, te zamieszczane przez lata w „Guardianie”, ilustracje inspirowane arcydziełami literatury, plakaty do przedstawień teatru The Old Vic, odbijające odwieczny porządek świata rysunki drzew, czy w końcu niezwykłe wycinanki tworzone skalpelem. Towarzyszą im opowieści i komentarze ‒ samego artysty i jego najbliższych oraz przyjaciół i interpretatorów ‒ Davide’a Pugnany, Wojciecha Stanisławskiego, Patricka Wrighta, Alana Rusbridgera i Hanny Wróblewskiej. Wejście w ten świat to podróż zarazem nostalgiczna i ożywcza ‒ świadectwo zmian zachodzących w świecie i nieprzemijającej wartości sztuki.


Opis ze strony wydawcy (strona www)

Okładka książki

Prawo turystyki. Podręcznik : praca zbiorowa / pod redakcją naukową Dominika Borka i Hanny Zawistowskiej ; Dominik Borek, Wojciech Pocheć, Ewa Puciata, Karol Świtaj, Dominik Wolski, Hanna Zawistowska

Gdańsk : ODDK ,2021

Temat:Turystyka

ISBN 978-83-7804-765-0


Autorzy liczą na to, że nowa koncepcja postrzegania turystyki w kontekście systemu prawa sprowokuje dyskusję i stanie się istotnym przyczynkiem do odbudowy tego sektora w nadchodzących latach. W epoce postpandemicznej zmieni się podejście do rynku usług turystycznych, a co za tym idzie – także do regulacji prawnych. W  podręczniku specyfikę tego zagadnienia ujęto w sposób, który powinien być przystępny zarówno dla przedsiębiorców turystycznych, którzy pozostaną na rynku, jak i tych, którzy dopiero zdecydują się rozpocząć działalność w tej branży.

Opis ze strony wydawcy (strona www)

Okładka książki

Polki na Montparnassie / Sylwia Zientek

Warszawa : Wydawnictwo Agora ,2021

Temat:Malarze polscy

ISBN 978-83-268-3638-1


W dzielnicy Montparnasse, stolicy artystycznego świata, żyło blisko dwieście Polek-artystek. Malowały, ale i kochały, przeżywały życiowe dramaty i uniesienia, nierzadko przymierając głodem. Sylwia Zientek dotarła do unikalnych, często nigdy niepublikowanych materiałów. “Polki na Montparnassie” to książka napisana z pasją i miłością. Jej tłem są niezwykle burzliwe czasy: od zaborów, przez trudy wojny 1914-1918, szaleństwo lat 20., niepokój lat 30., tragedię II wojny światowej.Opis ze strony wydawcy (strona www)

Okładka książki

Studentka / Tess Gerritsen, Gary Braver

Warszawa : Albatros ,2021

Temat:Zabójstwo

ISBN 978-83-8215-670-6

Istnieją dziesiątki sposobów, by się zabić. Frankie Loomis, detektyw bostońskiej policji, poznała już wszystkie. Kiedy jednak zaczyna badać sprawę tragicznego w skutkach upadku młodej dziewczyny z balkonu apartamentowca, instynkt podpowiada jej, że to nie było samobójstwo. Dlaczego w mieszkaniu zmarłej nie znaleziono telefonu komórkowego? Dlaczego atrakcyjna i zdolna Taryn Moore targnęła się na swoje życie, skoro właśnie miała rozpocząć wymarzone studia doktoranckie?


Opis ze strony wydawcy (strona www)

Okładka książki

Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości : opowiadania / Camilla Läckberg ; przełożyli Robert Kędzierski i Inga Sawicka

Warszawa : Wydawnictwo Czarna Owca ,2021

Temat:Zabójstwo

ISBN 978-83-8143-265-8

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości to kwintesencja kryminalnych opowiadań, w których sekrety i zdrada prowadzą do makabrycznej zemsty. To Camilla Läckberg jaką wszyscy uwielbiamy!


Opis ze strony wydawcy (strona www)