Okładka książki

Antykryminalistyka : taktyka i technika działań kontrwykrywczych / redakcja naukowa Piotr Chlebowicz, Paweł Łabuz, Tomasz Safjański

Warszawa : Difin , 2022

Temat: Prewencja kryminalna

ISBN 978-83-8270-096-1

Książka poświęcona jest zagadnieniom przeciwdziałania przez zorganizowane grupy przestępcze i organizacje terrorystyczne czynnościom operacyjno-rozpoznawczym i procesowym prowadzonym przez służby państw w celu ich rozbicia. Opracowanie przedstawia zasadnicze aspekty techniki przestępczej zmierzającej do ukrycia majątku związanego z przestępstwem. W publikacji scharakteryzowano możliwe sposoby działań przestępczych zmierzające do uniemożliwienia organom ścigania identyfikacji i lokalizacji mienia związanego z przestępstwem.

Opis ze strony wydawcy: strona www

 
okładka książki

Dominacja strategiczna w środowisku bezpieczeństwa międzynarodowego / Mirosław Banasik

Warszawa : Difin , 2022

Temat: Bezpieczeństwo międzynarodowe

ISBN 978-83-8270-106-7

Książka przedstawia teoretyczne i praktyczne aspekty osiągania przez Federację Rosyjską dominacji międzynarodowej. Prezentowane treści odnoszą się głównie do środowiska bezpieczeństwa międzynarodowego, które jest kształtowane poprzez agresywną politykę zagraniczną, prowadzenie wojny nowej generacji i stosowanie siły. Większość treści jest poświęcona mechanizmom osiągania dominacji międzynarodowej i wykorzystania sił zbrojnych dla osiągania tej dominacji.


Opis ze strony wydawcy: strona www

 
Okładka książki

Dziedzictwo krwi : potomkowie władców Polski na tronach Europy / Iwona Kienzler

Warszawa : Bellona, 2021

Temat: Polityka dynastyczna

ISBN 978-83-11-16285-3

Wielu władców europejskich znanych z kart historii i bynajmniej niekojarzonych z Polską miało polskie korzenie albo przynajmniej, jak w przypadku wywodzących się z Litwy Jagiellonów, było potomkami monarchów panujących w naszym państwie. A wszystko dzięki małżeństwom córek polskich królów i książąt z władcami innych krajów. Już Mieszko I wydał swoją córkę Świętosławę za skandynawskiego władcę.


Opis ze strony wydawcy : strona www

 
okładka książki

Gabinet luster / Przemysław Żarski

Poznań : Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego , 2022

Temat: Osoby zaginione

ISBN 978-83-67176-75-0

W bagażu wspomnień najbardziej ciążą te, których nie da się wymazać

Ten dzień miał wyglądać inaczej, ale zamiast śmiechu i dobrej zabawy przyniósł rozpacz i strach. Ada Rezler miała niespełna cztery lata, gdy jej nastoletni brat, Igor, zaginął podczas zabawy w chowanego. Co wydarzyło się tamtego dnia na leśnej polanie? To pytanie przez długie lata pozostawało bez odpowiedzi.

Opowieść o chłopaku, który zniknął, i dziewczynce, która już na zawsze została obarczona ciężarem tej nieobecności.

Opis ze strony wydawcy: strona www

 
Okładka książki

Gierek i jego czerwony dwór : partia, rodzina, towarzysze / Iwona Kienzler

Warszawa : LIRA Wydawnictwo , 2021

Temat: PRL

ISBN 978-83-66966-19-2


Iwona Kienzler przybliża czytelnikom losy Edwarda Gierka i jego rodziny: Stanisławy Gierek, synów Adama i Jerzego, synowej Ariadny Gierek-Łapińskiej oraz najbliższych współpracowników, m. in: Macieja Szczepańskiego, Piotra Jaroszewicza, Jerzego Ziętka. Jeżeli chcesz się przekonać jaki obraz pierwszego sekretarza wyłania się z tej pasjonującej opowieści, sięgnij po najnowszą książkę tej bestsellerowej autorki.

Opis ze strony wydawcy : strona www

 
okładka książki

Git i GitHub : kontrola wersji, zarządzanie projektami i zasady pracy zespołowej / Mariot Tsitoara

Gliwice : Helion , 2022

Temat: Kontrola wersji (informatyka)

ISBN 978-83-283-8735-5


To książka przeznaczona dla programistów, którzy chcą zacząć pracę z Gitem i GitHubem. W każdym rozdziale zawarto wyłącznie przydatne informacje, a te uzupełniono licznymi ćwiczeniami. Dzięki temu równocześnie możesz się uczyć Gita i nabierać sprawności w posługiwaniu się tym systemem. Przewodnik podzielono na trzy części tematyczne dotyczące kontroli wersji, zarządzania projektami i pracy zespołowej. To ułatwi Ci wdrożenie się do rzeczywistej pracy i rozwiązywanie problemów. Poznasz zasady planowania i realizacji projektów z GitHubem, a także wypróbujesz sposoby rozstrzygania konfliktów scalania, co sprawi, że poczujesz się pewniej w pracy zespołowej w profesjonalnym środowisku.

Opis ze strony wydawcy : strona www

 
okładka książki

Prognozowanie zagrożeń terrorystycznych : aspekty metodologiczne / Tomasz R. Aleksandrowicz

Warszawa : Difin , 2022

Temat: Bezpieczeństwo narodowe

ISBN 978-83-8270-108-1

Pierwsza na rynku polskim książka poświęcona prognozowaniu zagrożeń terrorystycznych, a równocześnie jedna z nielicznych dotyczących prognozowania zagrożeń dla bezpieczeństwa. Autor podkreśla w niej powiązania pomiędzy nauką a praktyką, stąd m.in. obszerne wykorzystanie dorobku amerykańskiej szkoły analizy wywiadowczej, która w modelowy sposób łączy teorię naukową i znaczenie utylitarne. Publikacja może być wykorzystana w charakterze swoistego podręcznika tworzenia analiz i prognoz strategicznych, nie tylko w odniesieniu do zagrożeń terrorystycznych.


Opis ze strony wydawcy : strona www

 
Okładka książki

Przestępczość zorganizowana : aspekty prawne i kryminalno-kryminalistyczne / redakcja naukowa Paweł Łabuz, Irena Malinowska, Mariusz Michalski

Warszawa : Difin , 2022

Temat: Przestępczość zorganizowana

ISBN 978-83-8270-097-8

Książka stanowi naukowo-praktyczne kompendium wiedzy z zakresu zarówno analitycznego, jak i obejmującego sferę kryminalistyczno-kryminologiczną przestępczości zorganizowanej. Zespół autorski ukazał i usystematyzował wiedzę z zakresu analizy problematyki mechanizmów przestępczych i metod działania sprawców.


Opis ze strony wydawcy : strona www

 
Okładka książki

Teorie stosunków międzynarodowych / Jacek Czaputowicz

Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN , 2022

Temat: Polityka międzynarodowa

ISBN 978-83-01-22226-0

Przekrojowy podręcznik akademicki z zakresu najważniejszych zagadnień teoretycznych w stosunkach międzynarodowych. Praca ma charakter interdyscyplinarny, z licznymi odniesieniami do filozofii, socjologii i innych nauk społecznych.
Książka jest przygotowana przede wszystkim z myślą o dydaktyce, odpowiadając na dynamiczny rozwój dyscypliny w Polsce w ostatnich latach. Podręcznik przeznaczony jest m.in. dla studentów politologii, stosunków międzynarodowych, dziennikarstwa oraz pokrewnych kierunków.

Opis ze strony wydawcy: strona www

 
Okładka książki

Wazowie na polskim tronie : romanse, intrygi i wielka polityka / Iwona Kienzler

Warszawa : Lira Wydawnictwo , 2022

Temat:Władcy

ISBN 978-83-66966-39-0

Poznaj losy króla Zygmunta III, przyjrzyj się burzliwemu życiu jego dwóch synów, Władysława IV i Jana Kazimierza. Wszystkim trzem przyszło panować w wyjątkowych dla Rzeczpospolitej czasach. Polska była wówczas potęgą, ale pojawiały się pierwsze syndromy upadku. O losach państw decydowały nie tylko układy, wojny czy traktaty, ale również i to, co działo się za zamkniętymi drzwiami sypialni władców.

Opis ze strony wydawcy : strona www

 
Okładka książki

Napisane w czasie epidemii..., czyli Muzeum w sieci / redakcja i korekta: Agnieszka Świerczewska ; autorzy postów Krzysztof Cabaj [i 13 pozostałych]

Siedlce : Muzeum Regionalne w Siedlcach , 2022

Temat: Muzeum Regionalne (Siedlce)

ISBN 978-83-88761-77-5

Niniejsze wydawnictwo to nasz dorobek z 2020 r. Są to materiały, które w „normalnych” warunkach zapewne nie powstałyby. Pracownicy Muzeum Regionalnego w Siedlcach oraz oddziałów: Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie i Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu zamieszczali na stronach internetowych i facebooku informacje o zbiorach oraz relacje z bieżącej działalności placówek. Większość tych internetowych postów zamieniliśmy w tradycyjną formę drukowaną.

Opis ze strony wydawcy: strona www

 
narracja w diagnozie

Brzechwa : poeta w adwokackiej todze / redakcja Przemysław Polański

Warszawa : Wydawnictwo C.H.Beck , 2022

Temat: Brzechwa, Jan (1900-1966)

ISBN 978-83-8291-040-7

Jan Brzechwa zapisał się w świadomości zbiorowej głównie jako poeta. Był on jednak nie tylko błyskotliwym literatem, ale także prawnikiem międzynarodowego formatu, cenionym specjalistą z zakresu prawa autorskiego w Polsce i na świecie, zwłaszcza jako aktywny działacz ZAiKS-u.

Monografia jest pierwszym opracowaniem spuścizny Brzechwy jako prawnika. Przedstawia jego dorobek piśmienniczy w języku polskim, francuskim i włoskim oraz wpływ działalności Jana Brzechwy na treść i doktrynę prawa w Polsce. Autorzy starają się przybliżyć wątki prawnicze w biografii artysty i podkreślić jego rolę w kształtowaniu się systemu prawnego, a także świadomości prawnej w Polsce i na świecie.

Opis ze strony wydawcy : strona www

 
listy

Nie ufaj mu / Remigiusz Mróz

Poznań : Czwarta Strona , 2022

Temat: Tajemnica

ISBN 978-83-67324-39-7

Minął rok, od kiedy życie Iny Kobryn wywróciło się do góry nogami. Kiedy wreszcie jest gotowa ruszyć dalej i zostawić za sobą trudne przeżycia, poznaje mężczyznę, na którego czekała. Daje jej poczucie bezpieczeństwa, nie ma przed nią tajemnic i sprawia, że Ina po raz kolejny wierzy w lepszą przyszłość.
Jej siostra przygotowuje się tymczasem do ślubu z Gracjanem Pabstem, który po latach w końcu się oświadczył. Wszystko układa się tak, jak powinno, dopóki nie dostaje ona wiadomości o treści „nie ufaj mu”. Czy Gracjan chowa własne upiory z przeszłości? Czy w istocie jest tym, za kogo mają go siostry? Obie muszą stawić czoła temu, że rzeczy, które wydarzyły się w ich życiu, nie są takie, za jakie je uważały…

Opis ze strony wydawcy : strona www

 
mistyfikacja

Uroczyska Polski = Wildernesses of Poland / Grzegorz Bobrowicz

Warszawa : Wydawnictwo Arkady , 2022

Temat: Bagna

ISBN 978-83-213-5211-4

W Polsce wciąż są miejsca wolne od wpływu człowieka. Trudno dostępne, położone w nieoczywistych miejscach, w pełni poddane rytmowi zjawisk przyrodniczych i nieustającym wędrówkom zwierząt. To właśnie te miejsca poza zasięgiem ludzkiego oka stają się sceną odwiecznych spektakli przyrody: czy to rykowiska jeleni, rytualnego tańca godowego albo zakwitania rzadkich roślin.
Grzegorz Bobrowicz ze znawstwem i entuzjazmem opowiada o tym, co dzieje się w tym równoległym, trudno dostępnym świecie, szczegółowo wyjaśniając znaczenia poszczególnych zjawisk ze świata fauny i flory.

Opis ze strony wydawcy : strona www

 
polscy pisarze

Zarządzanie procesami logistycznymi we współczesnych przedsiębiorstwach / Magdalena K. Gąsowska

Warszawa : Difin , 2022

Temat: Zarządzanie procesami biznesowymi

ISBN 978-83-8270-091-6

Duża dynamika otoczenia, gwałtowny postęp technologiczny, rosnące napięcia polityczne, wzmożenie znaczenia interesów narodowych i pandemia COVID-19, związane z coraz większą złożonością, niepewnością i podwyższonym ryzykiem, spowodowały powstanie wielu wyzwań znacząco wpływających na zmiany w sposobach zarządzania współczesnymi przedsiębiorstwami i kreowaniu ich systemów logistycznych. Procesy logistyczne coraz bardziej determinują wyniki współczesnych przedsiębiorstw i łańcuchów dostaw. Monografia jest szczególnie wartościową pozycją ze względu na aktualność tematu, a zwłaszcza jej walory naukowe oraz aplikacyjne. Książka przedstawia rozważania koncentrujące się na problematyce zarządzania procesami logistycznymi we współczesnych przedsiębiorstwach i kreowanych przez nie łańcuchach dostaw w kontekście kształtowania wyników przedsiębiorstwa.

Opis ze strony wydawcy: strona www

 
taterniczki

Brakujący element / Harlan Coben ; z angielskiego przełożyła Magdalena Słysz

Warszawa : Albatros , 2022

Temat: Osoby zaginione

ISBN 978-83-8215-827-4

Nowa powieść Harlana Cobena, w której powraca Wilde, bohater bestsellerowego Chłopca z lasu. Kolejna porywająca i pełna zwrotów akcji książka współczesnego arcymistrza thrillerów. Szokujące dopasowanie genetyczne ujawnia najmroczniejszą rodzinną tajemnicę…
Wilde jako małe dziecko został porzucony w lesie. Po latach, już jako dorosły mężczyzna, postanawia dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu. Rejestruje się na stronie internetowej, która na podstawie nadsyłanych próbek materiału genetycznego kojarzy spokrewnionych ze sobą ludzi. Dzięki portalowi udaje mu się odnaleźć biologicznego ojca, ale spotkanie z nim rodzi więcej pytań niż odpowiedzi.

Opis ze strony wydawcy: strona www

 
sklep

Polityka fiskalna dla regeneracji : reguły w finansach publicznych na czasy kryzysu / redakcja naukowa Michał Możdżeń, Jan J. Zygmuntowski

Warszawa : Wydawnictwo Naukowe Scholar , 2022

Temat: Finanse publiczne

ISBN 978-83-66849-04-4

Książkę traktujemy jako głos polemiczny w dyskusji na temat pożądanego kształtu polityki fiskalnej w warunkach kryzysowych. Adresujemy ją do aktywnych uczestników tej debaty w Polsce, gdzie argumenty krytyczne wobec rozważań wobec głównego nurtu ekonomii nie wybrzmiewają z wystarczającą mocą. Ponadto monografia może być użytecznym i przystępnym źródłem wiedzy dla studentów kierunków ekonomicznych, szczególnie na poziomie magisterskim i doktorskim.

Opis ze strony wydawcy: strona www

 
tragedia na przeleczy

STEAM-owe przedszkole / Marlena Plebańska, Aleksandra Szyller

Warszawa : Difin SA ,2021

Temat: Metoda projektów

ISBN 978-83-8270-003-9

W prezentowanej publikacji czytelnik zapozna się nie tylko z samą koncepcją STEAM, ale znajdzie odpowiedzi na pytania, dlaczego właśnie ten sposób uczenia się z powodzeniem nadaje się dla najmłodszych, wpisując się w potrzeby ich rozwoju i stymulując różne jego aspekty. W drugiej części książki zaprezentowano konkretne scenariusze zajęć wykorzystujące koncepcję STEAM, możliwe do realizacji w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, nie tylko w placówkach wychowania przedszkolnego, ale także poza nimi, w domu, na zajęciach dodatkowych czy warsztatach wspierających rozwój najmłodszych. 
Książka zainteresuje nauczycieli edukacji przedszkolnej, studentów, nauczycieli akademickich oraz rodziców.

Opis ze strony wydawcy: strona www

 
trychologia kosmetyczna

Bunt, podziemie, władza : Polscy komuniści i ich socjalizacja polityczna do roku 1956 / Łukasz Bertram

Warszawa : Wydawnictwo Naukowe Scholar , 2022

Temat: Działacze partyjni

ISBN 978-83-66470-70-5

Książka ta opowiada o polskich komunistach i komunistkach: o ich doświadczeniach, poglądach, postawach i emocjach. Autor śledzi losy ponad dwustuosobowej grupy działaczy i działaczek od ich dzieciństwa, przez wieloletnią formację w nielegalnym ruchu rewolucyjnym w II Rzeczypospolitej, aż po lata powojenne, kiedy stanęli oni na szczytach władzy. Dzięki nowatorskiemu spojrzeniu, krytycznemu, a zarazem empatycznemu, uchwycona zostaje wielość „osobistych komunizmów” i mechanizmy ich ujednolicania, biograficzne zerwania i ciągłości, emancypacyjne marzenia i afirmacja przemocy.

Opis ze strony wydawcy: strona www

 
zagraniczne obiekty

Neuropsychologia tożsamości / Maria Pąchalska, Bożydar L. J. Kaczmarek, Stefan Bednarek

Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN , 2021

Temat: Neuropsychologia

ISBN 978-83-01-21468-5

Neuropsychologia tożsamości to nauka zajmująca się wzajemnymi powiązaniami mózgowia z systemem Ja oraz tworzoną przez ten system tożsamością indywidualną, społeczną i kulturową w celu pomocy osobie chorej. Z perspektywy teoretycznej nauka ta bada związek struktur i połączeń mózgowych z procesami poznawczymi, emocjonal­nymi i zachowaniem oraz systemem Ja ściśle związanym z tożsamością. Z perspek­tywy klinicznej opracowuje metody diagnozy i ocenia efektywność rehabilitacji chorych z niedokształceniem i/lub destabilizacją systemu Ja oraz zaburzeniami tożsamości. Monografia „Neuropsychologia tożsamości” to dzieło nowatorskie i niezwykłe – oryginalne w podejściu do problematyki tożsamości, nowoczesne w wymiarze teoretyczno-metodologicznym, erudycyjne i znakomicie napisane.

Opis ze strony wydawcy: strona www