Organizacją i realizacją wystaw zajmują się  pracownicy Oddziału Informacji Naukowej. Terminarz wystaw ustalany jest na początku roku kalendarzowego, a dobór tematów warunkują m.in. rocznice, wydarzenia i imprezy organizowane na Uniwersytecie, w kraju i na świecie.

Oddział Informacji Naukowej
ul. ks. Jerzego Popiełuszki 9, 08-110 Siedlce

Osoby odpowiedzialne za organizację wystaw:

mgr Anna Mielczarek tel. 25 643 17 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mgr Magdalena Chromińska tel. 25 643 17 53 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYSTAWY

Anioly.2017   XV KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Siedlce, Podlasie i Anioły. Siedlce 2018

Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach, realizuje całe przedsięwzięcie przy współpracy z Biblioteką Główną Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego.
Konkurs ma na celu integrację społeczna osób niepełnosprawnych
i środowisk zajmujących się praca z osobami niepełnosprawnymi. Promowanie talentów i kształtowanie pozytywnego wizerunku, zachęcenie do wypowiedzi w formie artystycznej czyli realizowanie terapii poprzez sztukę. Ukazanie piękna Siedlec, kultury chrześcijańskiej i regionu.Uczestnikami Konkursu są dzieci, młodzież i dorosłe osoby niepełnosprawne. Najlepsze prace konkursowe wytypowane przez Komisję Artystyczną zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności na wystawie pokonkursowej w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego.

Wernisaż: 23 maja br., o godz. 11.00
Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki w dniach: 21 maja - 9 lipca br.

stok 2018   Biblioteka Główna UPH zaprasza na IX edycję Wystawy Twórczości Uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim zatytułowaną W ogrodzie wyobraźni. Prace przedstawiają dokonania artystyczne uczniów na różnych polach działań ośrodka. Prezentowane są prace plastyczno – manualne poszczególnych sekcji oraz zespołów klasowych, małe rękodzieło, ozdoby świąteczne, ceramika, projekty plakatów, dokumentacja zdjęciowa z zajęć. Ale przede wszystkim przedstawione są najmłodsze dzieci w ośrodku, debiutujące na wystawie - przedszkolaki i klasa I szkoły podstawowej.

Wernisaż: 18 kwietnia br., godz. 10.30
Wystawę można oglądać w dniach 18 kwietnia - 15 maja 2018 r., w godzinach pracy biblioteki.

ARCHIWUM WYSTAW

GDFG
SDFDF

pdf icon 2017 pdf icon 2016 pdf icon 2015 pdf icon 2014 pdf icon 2012 pdf icon 2011 pdf icon 2010

WYDARZENIA

Noc bibliotek.baner Biblioteka Główna UPH serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na Noc Bibliotek. Spotkajmy się 8 czerwca br. w budynku biblioteki (ul. ks. J. Popiełuszki 9), w godz. 19.00-22.00. Wstęp wolny!

W programie:
  • Odtwarzamy przedwojenne Siedlce,
  • Zakątek Piłsudskiego (śladami Naczelnika w Siedlcach),
  • Smaki Niepodległej (kuchnia retro, przedwojenna kawiarnia z kawą marki PLUTON),
  • W atelier modystki (zrób sobie zdjęcie w kapeluszu z epoki),
  • Jak nasze prababki dbały o urodę: receptury dawnych kosmetyków,
  • Topografia mojego miasta: sprawdź swoją wiedzę o dawnych Siedlcach,
  • Konkursy, quizy, zagadki: oczywiście z nagrodami :),