Organizacją i realizacją wystaw zajmują się  pracownicy Oddziału Informacji Naukowej. Terminarz wystaw ustalany jest na początku roku kalendarzowego, a dobór tematów warunkują m.in. rocznice, wydarzenia i imprezy organizowane na Uniwersytecie, w kraju i na świecie.

Oddział Informacji Naukowej
ul. ks. Jerzego Popiełuszki 9, 08-110 Siedlce
tel. (+48) 25 643 17 48, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 

Osoby odpowiedzialne za organizację wystaw:
 
mgr Anna Mielczarek tel. 25 643 17 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
mgr Magdalena Chromińska tel. 25 643 17 53 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

WYSTAWY

stok 2019   X edycja Wystawy Twórczości Uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim ma miejsce w gościnnych, przyjaznych naszej placówce przestrzeniach Biblioteki Głównej i Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Jubileusz jest okazją do zaprezentowania zaledwie części dokonań artystycznych uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych na różnych polach ich działań, w różnych technikach. Eksponowane są prace plastyczno – manualne poszczególnych sekcji oraz zespołów klasowych, rękodzieło, ozdoby świąteczne, plakaty, dokumentacja zdjęciowa. Sięgamy do archiwów naszych wystaw, żeby podzielić się bogactwem plastycznego świata autorów. W tych pracach widzimy przestrzeń ich wyobraźni, umiejętności i pasji. Ich radości, ale i smutków. W tych pracach oni sami uśmiechają się przede wszystkim do nas. A my możemy przejrzeć się w ich spojrzeniu na świat, tak przecież bliskiemu naszemu. Zapraszamy do oglądania. Zapraszamy do wzruszeń i odkryć. Organizatorzy.

Wernisaż: 16 maja 2019 r. o godz. 10.00.
Wystawa czynna w godzinach pracy biblioteki.
ekslibris.logo   Biblioteka Główna zaprasza na pokonkursową wystawę pt. Ekslibris Biblioteki Głównej UPH.
Konkurs zorganizowano z okazji Jubileuszu 50-lecia Biblioteki.

Wystawa czynna w godzinach pracy biblioteki. (I piętro, przy sali 101)
Anioly.2017   Biblioteka Główna UPH zaprasza na wystawę prac XVI KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Siedlce, Podlasie i Anioły. Siedlce 2019
Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach, realizuje całe przedsięwzięcie przy współpracy z Biblioteką Główną Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego.
Konkurs ma na celu integrację społeczna osób niepełnosprawnych i środowisk zajmujących się praca z osobami niepełnosprawnymi. Zaprezentowanie się większej grupie społecznej, przełamywanie stereotypów niepełnosprawności i barier, wprowadzanie podejścia inkluzyjnego (włączającego) środowisko osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Promowanie talentów i kształtowanie pozytywnego wizerunku, zachęcenie do wypowiedzi w formie artystycznej czyli realizowanie terapii poprzez sztukę. Ukazanie piękna regionu Podlasia i miasta Siedlce, kultury chrześcijańskiej i regionu.
Uczestnikami Konkursu są dzieci, młodzież i dorosłe osoby niepełnosprawne. Najlepsze prace konkursowe wytypowane przez Komisję Artystyczną przedstawiono na wystawie pokonkursowej w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego.

Wernisaż: 20 marca 2019 r. o godz. 11.00.
Wystawa czynna w godzinach pracy biblioteki,  w dniach 12 marca - 12 kwietnia 2019 r.

Arct  
Podniebne kroniki Bohdana Arcta: wernisaż wystawy oryginalnych kronik pilota zorganizowanej w ramach 20. Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach.
Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki od 19 października 2018 r. do 10 marca 2019 r.

herbert   Herbert: wystawa zorganizowana z okazji roku Zbigniewa Herberta.

Wystawę można oglądać od czerwca do 15 października 2018 r., w godzinach pracy biblioteki.
Wystawa w wersji elektronicznej dostępna tutaj >>

 
     

ARCHIWUM WYSTAW

GDFG
SDFDF

pdf icon  2018 pdf icon 2017 pdf icon 2016 pdf icon 2015 pdf icon 2014 pdf icon 2012 pdf icon 2011 pdf icon 2010  

WYDARZENIA


 
baner NOC BIBLIOTEK 2019
4/10/2019 [PIĄTEK] , Biblioteka Główna UPH, ul. ks. J. Popiełuszki 9.

Blok dla dzieci: godz. 17.00-18.30
Chwyć za pióro! : warsztaty z kaligrafii,
Quizy i gry Czy znasz alfabeTy?

Warsztaty: 18.45-19.15: Język advertowski - komunikacja reklamowa w erze cyfryzacji.Jak każda cyfrowa aktywność wpływa na to co widzisz w internecie?Na co nie dać się nabrać?/Tomasz Kapuściński, Krzysztof Raźniak. Agencja Interaktywna TEKSTURA

Otwarcie Biblioteki Cyfrowej UPH
Zwiedzanie Pracowni Digitalizacji od godz. 19.45

Wydarzenia towarzyszące:
Wystawa elementarzy (parter)Jedno spojrzenie : wystawa starodruków ze zbiorów Biblioteki Głównej dostępna tylko w dniu wydarzenia (I piętro)
Podczas Nocy Bibliotek zapraszamy do kawiarni Cyfrówka (II piętro)
protest #biblioteka #bibliotekarze_akademiccy #agonia_zawodu_bibliotekarza #czarnyprotest

Bibliotekarze Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach protestują przeciw degradacji zawodu, ubierając się tego dnia na czarno.
Bibliotekarze akademiccy przyłączcie się do nas!

30 września (poniedziałek) to ostatni dzień przed wejściem w życie Konstytucji dla Nauki. W ustawie tej jest tylko jedno zdanie dotyczące bibliotek akademickich: W uczelni działa system biblioteczno-informacyjny, którego podstawę stanowi biblioteka (Art. 49, pkt. 2). W Ustawie 2.0 zapomniano o bibliotekarzach, przypieczętowując tym samym agonię zawodu.
30 września, to również ostatni dzień kiedy mamy prawo do 36-godzinnego tygodnia pracy.

Dziękujemy Bibliotece Politechniki Łódzkiej za wsparcie! Więcej >>
Piszą o nas  także >>
ekslibris.logo  50.uphW 2019 roku przypada Jubileusz 50 lecia istnienia Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Chcielibyśmy, aby pozostał trwały ślad po tym wydarzeniu. Dlatego postanowiliśmy ogłosić Konkurs na Ekslibris Biblioteki Głównej UPH.

Nasze przedsięwzięcie ma na celu:
  • wybór w ekslibrisu, który będzie używany do znakowania i identyfikacji księgozbioru Biblioteki,
  • kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz rozwijanie projektowania i twórczego myślenia,
  • promocję kultury czytelniczej, kształtowanie nawyku poszanowania książki.
Do udziału w Konkursie zapraszamy młodzież wszystkich siedleckich szkół,
w następujących kategoriach wiekowych:
  • szkoły podstawowe (klasy VIII),
  • gimnazja (klasy III),
  • szkoły średnie (klasy I-III).
Prace konkursowe można nadsyłać do 31 marca 2019 r. Szczegóły w Regulaminie Konkursu na Ekslibris Biblioteki Głównej UPH.

Duże zainteresowanie konkursem skłoniło Organizatora do poszerzenia grona Uczestników. W związku z tym wprowadzono zmiany w Regulaminie Konkursu.

Wyniki konkursu na Ekslibris Biblioteki Głównej UPH:

Kategoria szkoły podstawowe (kl. VI–VIII):

Marta Zielonka (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Siedlcach) : nagroda główna
Zuzanna Gałązka (Szkoła Podstawowa Nr 10 w Siedlcach) : wyróżnienie

Kategoria szkoły gimnazjalne - w tej kategorii nie przyznano nagród

Kategoria szkoły średnie:

Jakub Kozłowski (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Siedlcach) : nagroda główna
Paulina Marciniak (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Siedlcach) : wyróżnienie

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Uczestnikom konkursu. Pełny tekst protokołu dostępny tutaj >>

Koordynatorki projektu:

Magdalena Chromińska 25 643 17 53, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Anna Mielczarek 25 643 17 51, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
pdf icon  Wydarzenia 2018 r.